buy medication online
 
Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP Drukuj
16.06.2010.

 Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP

fot. O.R. Tomaszewska MPI

W tym roku ciechanowieckie Ochotnicze Straże Pożarne sprawdzały swoją sprawność we współpracy gasząc "pożar" w lesie pomiędzy Ciechanowcem a Kozarzami.
 
Ponad sześćdziesięciu strażaków doskonaliło umiejętności działania w przypadku zdarzeń wymagających użycia do działań gaśniczych dużej ilości sił i środków.  Dziewięć samochodów będących w posiadaniu jednostek z Ciechanowca, Bujenki, Koców-Basi, Pobikier, Winny-Chrołów, Tworkowic, Wojtkowic Starych i Kozarzy zostało rozstawionych na trasie pomiędzy Ralką a miejscem "pożaru". Wodę pobierano z Ralki przy pomocy pompy szlamowej i pompy pływającej Niagara, po czym przetłaczano przez kilometr połączonych  węży gaśniczych do miejsca, gdzie podawano prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się las.

Sprawdzono także umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym przy pomocy zestawu medycznego PSP R-1. "Poszkodowany" został sprawnie przetransportowany poza obszar zagrożenia, po uprzednim przywróceniu drożności dróg oddechowych i unieruchomienia złamań.

Dzięki takim ćwiczeniom udaje się zawsze znaleźć jakieś niedoskonałości, które należy wyeliminować, ale nadzorujący przebieg ćwiczeń zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej młodszy brygadier Maciej Krajewski z Komendy Powiatowej PSP był zadowolony ze stanu wyposażenia, przygotowania pojazdów i sprzętu do działań, zabezpieczenia ratowników w odzież specjalną i uzbrojenie osobiste, umiejętności współdziałania, z wyszkolenia druhów oraz praktycznej wiedzy na temat obsługi sprzętu pożarniczego i ratowniczego.

          Więcej zdjęć...
                 
Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP 

fot. O.R. Tomaszewska MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl