buy medication online
 
Dwa transporty darów dotarły do powodzian Drukuj
10.06.2010.

Pierwszy transport darów dla powodzian dotarł do Słubic w piątek 28 maja po południu. Zawiezione zostały produkty spożywcze i woda. Na miejscu osoby biorące udział w transporcie zobaczyły jaka jest sytuacja, jak rozdawana jest żywność, a także dowiedziały się czego brakuje.

Społeczeństwo Ciechanowca szybko zareagowało na zapotrzebowanie złożone przez poszkodowanych i 31 maja, w poniedziałek, została dostarczona druga partia darów dla powodzian z Gminy Słubice. W transporcie przeważały kalosze, mopy, wiaderka, rękawice gumowe, chemia gospodarcza, w tym wiele środków czystości na bazie chloru oraz żywność dla dzieci, czyli to, czego powodzianom najbardziej brakuje. Dariusz Woliński, sołtys trzech wiosek sąsiadujących ze Świniarami, koło których doszło do przerwania wału na Wiśle, zapoznał delegację z Ciechanowca z sytuacją jaka panuje i pokazał miejsca, które najbardziej zostały dotknięte powodzią.

Zarówno Burmistrz Ciechanowca jak i proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy są w stałym kontakcie z koordynatorami akcji pomocy w gminie Słubice. W najbliższym czasie wyruszy kolejny transport z darami, w tym 100 kg makaronu, który przekazał producent makaronu z Bogut. Mieszkańcy Ciechanowca chcą też pomagać finansowo w odbudowie domów, więc możliwe, że w najbliższym czasie Ośrodek Pomocy ze Słubic wskaże kilka rodzin, które straciły domy, i którym będzie można pomóc je odbudować.

W pierwszej fali powodzi w Gminie Słubice w powiecie płockim zalanych zostało 11 miejscowości, 400 gospodarstw. Ponad 1,4 tys. ludzi opuściło swoje domy, w których woda sięga aż po dachy. Obecnie Gmina Słubice zmaga się z drugą falą powodzi – wyrwa w wale ma już 200 m szerokości i 16 m głębokości.

Dwa transporty darów dotarły do powodzian

Dwa transporty darów dotarły do powodzian

 Dwa transporty darów dotarły do powodzian

Dwa transporty darów dotarły do powodzian

Dwa transporty darów dotarły do powodzian
                 
Dwa transporty darów dotarły do powodzian 

fot. ks. A. Polakowski


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl