buy medication online
 
Pierwszy transport darów dotarł do Słubic Drukuj
31.05.2010.

Pierwszy transport darów dla powodzian dotarł do Słubic  w piątek po południu. Zawiezione zostały produkty spożywcze i woda. Na miejscu proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy, burmistrz Ciechanowca oraz osoby biorące udział w transporcie zobaczyli jaka jest sytuacja, jak rozdawana jest żywność, a także dowiedzieli się czego brakuje.

Jeżeli chodzi o żywność to potrzebna jest ta dla małych dzieci: kaszki, mleko dla niemowląt, obiadki w słoikach, zupki, soki, herbatki. Brakuje także pieluch w różnych rozmiarach. Inne produkty jak butelkowaną wodę, konserwy, makaron, pieczywo, olej, mąkę czy cukier powodzianie otrzymują już z całej Polski, w tym z Banków Żywności i tych artykułów mają wystarczającą ilość.

Zarówno pełnomocnik wojewody mazowieckiego ds. organizacji pozarządowych, który koordynuje tam akcję, jak i proboszczowie z obu parafii oraz harcerze podkreślają, że jak tylko woda opadnie najbardziej potrzebne będą wszelkie preparaty zawierające chlor i inne przeznaczone do dezynfekcji, proszki do prania, mydła i inne środki czystości i higieny. Brakuje kaloszy, rękawic, ścierek, wiader, mopów, worków na śmieci. Brakuje także paszy dla uratowanych zwierząt gospodarskich.

W Gminie Słubice w powiecie płockim, gdzie w ostatnią niedzielę przerwane zostały wały przeciwpowodziowe zalanych zostało 11 miejsowości, 400 gospodarstw. Ponad 1,4 tys. ludzi opuściło swoje domy, w których woda sięga aż po dachy, a dziennie ubywa jej ok. 2-3 cm.

          Więcej zdjęć...
                 
Pierwszy transport darów dotarł do Słubic  

fot. A. Kieliszek MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl