buy medication online
 
"Dzień Ziemi" w Radziszewie Starym Drukuj
10.05.2010.
„Międzynarodowy Dzień Ziemi 2010” w Polsce przebiegał pod hasłem „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”. W  Szkole Podstawowej  w Radziszewie Starym działania związane z „Dniem Ziemi” trwały kilka dni.

Pierwszego dnia delegacja uczniów  wyjechała na Powiatowy Turniej Ekologiczny do Kuczyna. Uczniowie wykonali ekologiczny strój żeński – suknię balową i ekologiczny prezent dla mamy – odkurzacz,  przygotowali piosenkę o treści ekologicznej z podkładem muzycznym na własnoręcznie wykonanych instrumentach.  Dodatkowo wykonali album, w którym zamieścili fotografie z bieżącej działalności ekologicznej. W turnieju drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

Kolejnego dnia, po krótkim apelu okolicznościowym, przystąpiliśmy do sadzenia świerków na placu szkolnym. Świerki przekazał nam pan Witold Lipski – leśniczy Nadleśnictwa Rudka, który  nadzorował przebieg prac, wprowadzając dzieci w tajniki sadzenia i pielęgnacji roślin.  W tym dniu posadziliśmy 96 sztuk młodych świerków i 7 ukorzenionych pędów wierzby.

Dzień następny to sprzątanie pobocza drogi powiatowej na trasie: Antonin, Winna-Wypychy, Winna-Chroły, Winna-Poświętna, Trzaski, Radziszewo Stare, Radziszewo-Sobiechowo i Radziszewo-Króle, o długości około 9 km. Łącznie zebraliśmy 76 worków śmieci. Po powrocie do szkoły czekała na uczniów  miła niespodzianka: płonące ognisko i kiełbaski.

                                              

Dorota Stankiewicz
Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym

          
„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

fot. Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl