buy medication online
 
Pierwsza partia nakrętek w akcji "Wózki za nakrętki" odebrana Drukuj
10.05.2010.
 Pierwsza partia nakrętek w akcji "Wózki za nakrętki" odebrana

fot. A. Kieliszek MPI

Krzysztof Chrupek z Przedsiębiorstwa Handlowego „Hamot” odebrał od Stowarzyszania „Dobra Wola” pierwszą partię nakrętek w sumie ok. 2 ton 700 kg oraz ponad tonę nakrętek zebranych w siedzibie redakcji Gazety "KONTAKTY" w Łomży.

„Brakowało nam ludzi, aby przenieść ponad 2 tony nakrętek - chłopcy przerwali grę w kosza, jazdę na rowerach i spontanicznie włączyli się do przenoszenia worków z nakrętkami ze szkolnego magazynu do podstawionego samochodu, dlatego też bardzo im dziękuję” – powiedziała Jolanta Dąbrowska koordynator akcji „Wózki za nakrętki”.

Na odbiór czeka jeszcze prawie tona nakrętek zgromadzonych w Białymstoku i Hajnówce. Jednak, aby Kamil Bachorek mógł cieszyć się nowym wózkiem musimy zebrać jeszcze ponad 13 ton nakrętek. Według kosztorysu specjalnie zaprojektowany, dla chorego na porażenie mózgowe Kamila, wózek będzie kosztował 18 tysięcy złotych – cena jest wciąż negocjowana. 1 tona nakrętek to tysiąc złotych, czyli aby kupić wózek Kamilowi potrzeba 18 ton nakrętek. Prawie 5 ton już jest zebranych, a akcja cały czas trwa.

Wyposażenie wózka będzie ułatwiało Kamilowi życie. Ekologiczne akumulatory żelowe, w które zostanie wyposażony wózek sprawią, że nie będzie czuć kwasów co jest nie do uniknięcia przy standardowych akumulatorach a co jest szczególnie ważne dla osób korzystających z wózków w pomieszczeniach zamkniętych. Wyposażony zostanie także m.in. w specjalny odchylany dżojstik, siedzisko odleżynowe, stolik, koła terenowe.

Rodzice Kamila starali się o uzyskanie z PFRON-u dofinansowania na zakup wózka jednak Kamil nie kwalifikuje się do pomocy.

Gorąco zachęcamy mieszkańców miasta i gminy Ciechanowiec oraz ludzi dobrej woli spoza terenu naszej gminy do zbierania nakrętek. Nakrętki można wrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników znajdujących się w instytucjach i sklepach, których lista znajduje się poniżej. Chętni do przyłączenia się do akcji mogą kontaktować się z koordynatorem akcji – Jolantą Dąbrowską, tel.517 778 812.

Pamiętajmy jedna nakrętka to tak niewiele, a potrafi zmienić życie.
          
Pierwsza partia nakrętek w akcji "Wózki za nakrętki" odebrana 

fot. A. Kieliszek MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl