buy medication online
 
Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja Drukuj
06.05.2010.
 Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja

fot. Z. Poniatowski MPI


Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.
   
Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Ciechanowcu miały jak co roku uroczysty charakter. Rozpoczęły się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej mszą świętą, celebrowaną w intencji Ojczyzny przez ks. prałata Kazimierza Siekierko. Po jej zakończeniu, w asyście Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Papieża Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele samorządowych władz gminnych i powiatowych, instytucji, stowarzyszeń i zakładów pracy złożyli wieńce i wiązanki kwiatów.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko.

W części artystycznej wystąpili uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu. Tegorocznym obchodom towarzyszyli harcerze z drużyny działającej przy parafii NMP z Fatimy z druhem ks. Andrzejem Polakowskim.

          Więcej zdjęć...
          
Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja 

fot. Z. Poniatowski MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl