buy medication online
 
Rodzinne Ogrody Działkowe "Pod Gruszą" mają nowego prezesa Drukuj
20.04.2010.

Członkowie Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Pod Gruszą” w Ciechanowcu spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Jednogłośnie przyjęło sprawozdanie z działalności w ubiegłym roku przedstawione przez przedstawicieli Komisji i Zarządu ROD “Pod Gruszą”.

W związku z upływającą kadencją dokonano wyboru nowych organów zarządzających - pięcioosobowego zarządu oraz trzyosobowych komisji: rozjemczej i rewizyjnej. Nowym prezesem został wybrany Eugeniusz Wawrentowicz, społecznik, działkowiec od momentu powstania ROD "Pod gruszą" w l. 80 XX wieku.

Plany działkowców na 2010 rok przewidują zagospodarowanie terenów wokół stawu, bieżące prace renowacyjne infrastruktury oraz wymianę ogrodzenia. Jeśli będzie to możliwe Zarząd będzie się starał o dofinansowanie wymiany ogrodzenia przez Okręgowy Zarząd Podlaski Polskiego Związku Działkowców lub dofinansowanie zagospodarowania terenów z funduszy unijnych.
Działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Pod Gruszą” czekają na chętnych do uprawiania działki.

Teren ROD „Pod Gruszą” to część rekreacyjna ze stawem i część produkcyjna, na którą składa się 80 działek po 500 m2. W ciechanowieckim ROD użytkowanych jest obecnie 48 ogródków. Nowi członkowie mają możliwość zajęcia częściowo zagospodarowanych działek (drzewa i krzewy), uzyskują w pierwszym roku zwolnienie z wszelkich opłat oraz mogą uczestniczyć w bezpłatnym kursie szkoleniowym dla nowych działkowców.

Celem rodzinnych ogrodów działkowych jest zapewnienie aktywnego wypoczynku oraz możliwości prowadzenia - przede wszystkim na własny użytek - upraw ogrodniczych. Dla większości działkowców ogrody są źródłem pozyskania tanich warzyw i owoców. Dają one zdrowe i nieskażone plony (potwierdza to wiele badań na zawartość metali ciężkich, które zostały przeprowadzone na obszarze całego kraju). W ostatnich latach pojawiło się wiele osób, które traktują działkę wyłącznie jako teren rekreacyjny – oazę spokoju, miejsce odpoczynku po pracy, gdzie są warunki do bezpiecznej i zdrowej zabawy dla dzieci, gdzie można obcować z przyrodą i spotkać się ze znajomymi przy grillu czy ognisku.
   

         
Rodzinne Ogrody Działkowe "Pod Gruszą" mają nowego prezesa

Rodzinne Ogrody Działkowe "Pod Gruszą" mają nowego prezesa
          
Rodzinne Ogrody Działkowe "Pod Gruszą" mają nowego prezesa 

fot. O. R. Tomaszewska MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl