buy medication online
 
"Wspólna przeszłość, teraźniejszość i przyszłość" Drukuj
07.04.2010.
 
 

 Logo Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

 

Projekt „Wspólna przeszłość, teraźniejszość i przyszłość” powstał z inicjatywy grupy młodzieży Gimnazjum w Ciechanowcu jako odpowiedź na konkurs ogłoszony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Główny temat projektu podkreśla, że zarówno Polskę, jak i Litwę łączy przeszłość (dziedzictwo historyczne), teraźniejszość (przestrzeganie ogólno przyjętych zasad) oraz przyszłość (rozwijanie współpracy obu zaprzyjaźnionych szkół).

16 osobowa grupa młodzieży i ich opiekunów  z Polski i Litwy gościć będzie 4 dni w Krakowie. Idea spotkania rówieśników z Litwy, poznania ich i popracowania razem nad wspólną historią wydała się bardzo interesująca, stąd pomysł na skonstruowanie całego przedsięwzięcia. Celem głównym projektu obrano wypracowanie Kodeksu Młodego  Człowieka – Europejczyka, który zawierał będzie zasady uznane przez uczestników projektu za słuszne w relacjach międzyludzkich, prawach i obowiązkach młodych ludzi. Do opracowania Kodeksu mają przyczynić się liczne rozmowy, debaty, analiza Konwencji Praw Człowieka, wspólne poszukiwania korzeni, sondaże ludzi na ulicach Krakowa. Celami pośrednimi będą: kształtowanie przyjaznych stosunków między Polską a Litwą i promowanie dialogu międzykulturowego, zainspirowanie młodzieży do wspólnych działań, które pozwolą na poznanie się i wypracowanie wniosków z pracy, odkrycie wspólnych korzeni, krzewienie dziedzictwa kulturowego, a także ukazanie doniosłości Bitwy pod Grunwaldem, gdzie Polska i Litwa zjednoczyły swoje siły we wspólnej walce.

Data rozpoczęcia działań projektu to 01 maja 2010 r., natomiast wyjazd do Krakowa zaplanowany został w dniach 05–09 lipca 2010 r. Koordynatorami projektu są: Marta Kuźmińska i Dorota Żywicka.

                                                    

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl