buy medication online
 
VIII Wojewódzki Festiwal Małych Form Teatralnych Drukuj
07.04.2010.
Nieformalna Grupa Teatralna z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu wzięła udział w VIII Wojewódzkim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”. 13-osobowa grupa młodzieży pod opieką Jolanty Drewnowskiej-Koziarskiej  wystąpiła na scenie Teatru Lalki i Aktora w Łomży prezentując spektakl „Pętla”, za który otrzymała wyróżnienie za walory artystyczne spektaklu.

Prezentowane na festiwalu spektakle dotyczyły tematyki profilaktyczno-wychowawczej, przeciwstawiania się wszelkim zagrożeniom społecznym i niebezpieczeństwom, na które narażona jest młodzież. Nasz spektakl „Pętla” to opowieść o samotności młodej dziewczyny, poszukującej akceptacji wśród dorosłych i rówieśników. Niezrozumiana przez duchownego, odrzucona przez matkę, ucieka w ciszę, świat fantazji. Budzi w sobie Anioła, swoje drugie ja, o którego walczą duchy zwątpienia i nadziei. Poczucie osamotnienia jest jak zaciskająca się pętla, a lęki coraz silniejsze. Rozczarowana także grupą rówieśniczą i jej „wolnością”, próbuje dokonywać wyborów, pozostaje sama przy chłopaku, który przedawkował, udziela mu pomocy, gdy jego przyjaciele uciekają słysząc sygnał policji.

Zamysł i tytuł spektaklu zaproponowałam młodzieży, razem z nią stworzyłam scenariusz i podjęłam się jego reżyserii.

Od trzech lat prowadzę w Gimnazjum zajęcia Żywego Słowa. Przygotowujemy spektakle okolicznościowe, Misteria Męki Pańskiej, oraz inspirowane przez nas Dni Kabaretowe.

Z krótkim programem wystąpiliśmy w czerwcu 2009 roku na stadionie miejskim, w czasie imprez związanych z najkrótszą nocą w roku.

W grudniu 2009 – już jako Nieformalna Grupa z Gimnazjum w Ciechanowcu – wzięliśmy udział w IV Czyżewskich Spotkaniach Teatralnych. Występowały tam grupy z rejonu. Nasz spektakl „Zima na scenie” otrzymał pierwszą nagrodę.

Spektakl „Pętla” był pierwszym naszym przedsięwzięciem prezentowanym na profesjonalnej scenie. Młodzież była podekscytowana i przejęta, świetnie poradziła sobie z tremą i przekazem artystycznym spektaklu.

Skład grupy zmienia się, pojawiają się nowe twarze, ale z niektórymi aktorami pracuję od dwóch, trzech lat.
W Łomży wystąpili: jako główna bohaterka Tosia – Marta Siekierko, jej Anioł – Aleksandra Czapkowska, Matka – Kinga Uszyńska, ksiądz – Bartosz Niemyski, Filip, przyjaciel Tosi – Grzegorz Binaś, oraz Magdalena Samonis, Anna Tomczuk, Adrianna Janiszewska, Dorota Maria Wojtkowska, Magdalena Hetman, Wojtek Popławski, Łukasz Łukasiuk i Łukasz Markowicz.

Młodzież świetnie radzi sobie z zadaniami aktorskimi, inspiruje nowe pomysły i rozwiązania sceniczne. Sama tworzy układy choreograficzne, które wspólnie poprawiamy dla dobra przedsięwzięć. Jest twórcza, imponuje odpowiedzialnością i rozumieniem prezentowanych postaci, buduje ich osobowość i zachowania. Rozwija i kształtuje siebie.

                                                    

Jolanta Drewnowska-Koziarska
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu


VIII Wojewódzki Festiwal Małych Form Teatralnych

VIII Wojewódzki Festiwal Małych Form Teatralnych

VIII Wojewódzki Festiwal Małych Form Teatralnych
          
VIII Wojewódzki Festiwal Małych Form Teatralnych 

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl