buy medication online
 
Ciechanowiecka Droga Krzyżowa Drukuj
29.03.2010.
 Ciechanowiecka Droga Krzyżowa

fot. Z. Poniatowski MPI

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej nawiązuje do przejścia Chrystusa na wzgórze Golgoty. Już w IV wieku istniał w Jerozolimie obchód miejsc Męki w Niedzielę Palmową i w noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek.

W 1320 roku franciszkanie, którzy objęli opiekę nad Ziemią Świętą, rozpowszechnili tradycję Drogi Krzyżowej, kiedy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. W XVI wieku przełożony klasztoru św. Barbary w Delft ułożył cykl Drogi Krzyżowej w 12 stacjach. W XVII wieku dodano dwie ostatnie stacje, ustalając ostateczny kształt nabożeństwa.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją ciechanowiecka Droga Krzyżowa przekroczyła przebiegającą na Nurcu granicę diecezji drohiczyńskiej i łomżyńskiej i połączyła dwie parafie. Mieszkańcy Ciechanowca niosący krzyż zmieniali się pomiędzy poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej, na których nie tylko odtwarzali wydarzenia z ostatnich dni Chrystusa, ale opierając się na Biblii, rozważali życie człowieka z jego problemami, porażkami i zwycięstwami, miłością i egoizmem, wątpliwościami i tym wszystkim, co przynosi życie.

          Więcej zdjęć...
          
Ciechanowiecka Droga Krzyżowa 

fot. Z. Poniatowski MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl