buy medication online
 
Kuba Hilarczuk dostał już upragniony wózek Drukuj
29.03.2010.
Prowadzona przez ciechanowieckie Stowarzyszenie na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo lub Fizycznie "Dobra Wola" akcja zbierania nakrętek angażuje coraz wiekszą liczbę ludzi dobrej woli.

Nakrętki zbierane są nie tylko w Ciechanowcu, ale w całym regionie - Łomży, Siemiatyczach, Sokołowie Podlaskim, Kolnie, Białymstoku, Suwałkach, Wysokiem Mazowieckiem, Bielsku Podlaskim i wielu, wielu innych miejscowościach. Do koordynatorki akcji Jolanty Dąbrowskiej cały czas zgłaszają się kolejni "nakręceni", informujący, że rozpoczęli już zbieranie.

Informacje o zbiórce, jakie pojawiły się na naszym Miejskim Portalu Internetowym, w "Gazecie Współczesnej", "Kontaktach" i "Obiektywie" Telewizji Polskiej Białystok, nie tylko zdopingowały do zbierania nakrętek, ale spowodowały, że 17-letni niepełnosprawny Kuba Hilarczuk dostał już upragniony wózek. Sprzęt podarowała pragnąca zachować anonimowość kobieta z podbiałostockich Studzianek, która gdy tylko usłyszała o akcji zbierania nakrętek na wózki elektryczne dla niepełnosprawnych chłopców z Ciechanowca, postanowiła przekazać nieużywany sprzęt. Być może wkrótce wózek elektryczny dostanie także drugi z chłopców, zgłosiła się bowiem kolejna osoba, która ma taki sprzęt do oddania.

Nakrętkowa akcja jednak nie zostanie przerwana, bo wózek może się dla czekającego w kolejce Kamila Bachorka z Bujenki okazać za duży, no i są jeszcze inne potrzebujące dzieci.

Po Świętach Wielkanocnych ruszy akcja zwożenia nakrętek z miejsc, w których są gromadzone - wtedy okaże się ile kilogramów udało się już zebrać.

Pamiętajmy jedna nakrętka to tak niewiele, a potrafi zmienić życie.

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl