buy medication online
 
"Pisanki aplikacyjne rehabilitacji służące" w ciechanowieckim Muzeum Drukuj
24.03.2010.
 Prof. dr hab. Irena Stasiewicz - Jasiukowa

Prof. dr hab. Irena Stasiewicz-Jasiukowa
fot. A. Kieliszek MPI

Już po raz szósty prof. dr hab. Irena Stasiewicz-Jasiukowa promowała, w sali głównej pałacu Starzeńskich, kolejne wydawnictwo z serii „Pisanki” pt. „Pisanki aplikacyjne rehabilitacji służące” wydane przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

„Proszę uruchomić wyobraźnię” – powiedziała prof. Jasiukowa „zabierając” uczestników spotkania w świat pisanek ekologicznych, „kotylionowych”, frywolitek, tzw. nicianek, pisanek koralikowych, pisanek opartych na motywach lwowskich, a także tych zdobionych techniką collage. Pisanki te łączą „wyraźnie przeszłość z teraźniejszością, tradycję z nowymi pomysłami” – napisała autorka i trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza po przeczytaniu jej najnowszej publikacji i wizycie w Muzeum Pisanek przy ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa, gdzie znajdują  się wielobarwne, kunsztownie wykonane pisanki, w tym pisanki aplikacyjne. Zbliżające się Święta Wielkanocne wydają się doskonałym czasem na „wędrówkę po polskich szlakach zdobienia pisanek”, w którą można udać się zwiedzając wystawy ciechanowieckiego Muzeum.

Tradycją już staje się urozmaicenie spotkań promujących publikacje z serii „Pisanek” śpiewem prawosławnych pisankarek i proboszczem Parafii Prawosławnej w Ciechanowcu oraz występem zespołu „Kłosy”.

          Więcej zdjęć...
          
Prof. Jasiukowa otrzymała tradycyjnie już pamiątkową pisankę wykonaną przez Wojciecha Boguckiego 

fot. A. Kieliszek MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl