buy medication online
 
Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Narysuj mi Chopina"... Drukuj
08.01.2010.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku artystycznego Fryderyka Chopina dla dziedzictwa narodowego i światowego, ogłosił rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina. W obchody dwusetnej rocznicy urodzin jednego z największych artystów w historii polskiej kultury, najwybitniejszego polskiego kompozytora i przedstawiciela muzyki okresu romantyzmu na świecie, włączyło sie także wiele innych krajów z całego świata.

Dział Kultury Ambasady Francji w Polsce, wspólnie ze Stowarzyszeniem Prof Europe, zorganizował konkurs plastyczny dla gimnazjalistów i licealistów uczących się języka francuskiego. Konkurs był zatytułowany „Narysuj mi Chopina, portret kompozytora i jego związki z Polską i Francją”. W konkursie wzięło udział 970 uczniów z 214 szkół z całej Polski, którzy wykonali łącznie 930 prac. Organizatorzy wybrali cztery zwycięskie rysunki, które zilustrują kartki świąteczne Ambasady Francji, Instytutu Francuskiego w Warszawie, Instytutu Francuskiego w Krakowie oraz Alliance Française  i przyznali 31 wyróżnień.

Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu Martyna Magdalena Łempicka, której gratulujemy.


Narysuj mi Chopina

Narysuj mi Chopina

fot. ZSOiZ w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl