buy medication online
 
Jasełka w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu Drukuj
23.12.2009.

 Jasełka w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu

fot. O.R. Tomaszewska MPI  

 Jako, że Polacy w tradycji to mają,
I co roku o tej porze Jasełka przedstawiają
Więc i my także z weselem chcemy kolędować
I małemu Jezusowi serce ofiarować...

Słowami tego wiersza dzieci z koła teatralnego uczniów klas I-III przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika zaprosiły mieszkańców Ciechanowca na Jasełka.   
   
Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Teksty jasełkowe były w większości anonimowe, wielokrotnie przerabiane, gdyż zawierały wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń. Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem. Mimo trudności spowodowanych chorobą kilku młodych aktorów, pozostali stanęli na wysokości zadania - zastąpili kolegów i pokazali przybyłym gościom efekt swojej pracy.

Koło teatralne dzieci z klas I-III prowadzone jest przez p. Dorotę Koc w ramach projektu "Aktywność naszą szansą" realizowanego w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika. Dzięki dofinansowaniu w ramach Działania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie wszystkich poziomów mogą korzystać z zajęć wyrównawczych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz brać udział w kołach zainteresowań: informatycznym, przyrodniczo-ekologicznym i teatralnym. Projekt przewiduje także bezpłatny wyjazd do teatru dla uczniów z kół teatralnych, Zieloną Szkołę dla uczestników kół przyrodniczych.       

          Więcej zdjęć...

Jasełka w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu

fot. O.R. Tomaszewska MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl