buy medication online
 
Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Drukuj
24.11.2009.
 Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej

fot. O. R. Tomaszewska MPI  

Uczniowie i nauczyciele Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu przedstawili efekty swojej pracy. W czasie koncertu zorganizowanego w auli Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, wystąpiło dwudziestu trzech spośród dwudziestu pięciu tegorocznych uczniów Szkoły Muzycznej.

 
Stopień trudności utworów prezentowanych przez młodych muzyków był bardzo różny, bo występowali wszyscy uczniowie - i ci, którzy dopiero rozpoczęli naukę, i ci uczący się już trzeci rok. Jedni wykonawcy zagrali popularne melodie,  np.: Kurki trzy czy Była sobie żabka mała, inni wykonali utwory z kanonu muzyki klasycznej, np.: polonez fortepianowy a-moll nr 13 Pożegnanie Ojczyzny M. K. Ogińskiego, temat z VI Symfonii Patetycznej h-moll op. 74, P. Czajkowskiego czy Marsz turecki czyli Rondo alla turca z Sonaty fortepianowej A-dur W. A. Mozarta.

 Wszyscy uczestniczący tego dnia w koncercie uczniowie zaprezentowali też nowy element szkolenia, jaki się w tym roku pojawił i wystąpili jako chór, wykonując pieśń patriotyczną Piechota muz. L. Łuskino, sł. B. Lubicz-Zahorski.

 Koncerty są okazją do opanowania sztuki publicznych występów (każdy rok kończy się egzaminem, w czasie którego uczeń musi wykonać wybrany utwór przed komisją) oraz dają możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami z rodziną i innymi słuchaczami koncertu. Uczniowie i nauczyciele Społecznej Szkoły Muzycznej zapraszają już na następny koncert - Koncert Kolęd, jaki odbędzie się około Świąt Bożego Narodzenia.

          Więcej zdjęć...

Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej

fot. O. R. Tomaszewska MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl