buy medication online
 
W dzień św. Huberta "lis na rozkładzie" Drukuj
09.11.2009.
Dzień św. Huberta

 fot. O. R. Tomaszewska MPI


 
 Kiedy swego czasu goły las nastaje,
św. Hubert z lasu obiad cały daje.
 

 

 
Myśliwi uroczyście obchodzą przypadający na 3 listopada dzień swojego patrona - świętego Huberta. Zgodnie z wielowiekowym ceremoniałem odbywają się w tym dniu msze święte w intencji przyrody i myśliwych oraz najważniejsze, najbardziej okazałe i uro-czyste polowania, które rozpoczynają nowy sezon łowiecki. 

Członkowie ciechanowieckiego Koła Łowieckiego "Rogacz" uczcili św. Huberta w sobotę 7 listopada. Po mszy świętej i paso-waniu Rafała Osipińskiego na myśliwego, wspólnie wyruszyli na polowanie w jesienny las. W tym roku patron obdarzył ich lisem, którego strzelił jeden z najstarszych członków koła.

Odświętny charakter hubertowin podkreśliła obecność sygnalisty, który sygnałem Zbiórka myśliwych rozpoczął podsumowanie polowania, otrąbił pokot grając sygnał  Lis na rozkładzie, uhonorował ogłoszonego Królem polowania Henryka Ptasznika sygnałem Dla króla polowania a grając Koniec polowania zakończył część oficjalną. Ostatni sygnał - Posiłek - był zaproszeniem na tradycyjną myśliwską biesiadę.
 
Dzień św. Huberta

Dzień św. Huberta

Dzień św. Huberta

Dzień św. Huberta

Dzień św. Huberta

fot. O. R. Tomaszewska MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl