buy medication online
 
"Zamki, grody, ruiny - waloryzacja i ochrona" Drukuj
23.10.2009.
Od szesnastu lat w Polsce obchodzone są we wrześniu Europejskie Dni Dziedzictwa.  

Pod hasłem „Zamki, grody, ruiny – waloryzacja i ochrona” odbywa się w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu trzydniowa międzynarodowa konferencja wpisująca się w hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa „Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz”. 

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z kryteriami wartościowania zabytkowych zasobów w świetle dorobku polskiego konserwatorstwa i doświadczeń europejskich, zasadami ochrony konserwatorskiej wobec zróżnicowanych wartości zabytkowych, dopuszczalnymi formami i warunkami ingerencji w zabytkowe struktury, a także wpływem uwarunkowań pozakonserwatorskich na metody ochrony.

Organizatorami konferencji są: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Badań i Dokumentacji Zabytków i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Inicjatywa Europejskich Dni Dziedzictwa została ustanowiona przez Radę Europy w 1991 roku, a od 1999 roku jest realizowana przez Radę Europy i Unię Europejską i stanowi największy projekt edukacyjny, którego celem jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie lokalnych tradycji i twórców kultury oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Polska włączyła się w organizacje obchodów w 1993 roku i co roku we wrześniu na terenie naszego kraju liczne zabytki i miejsca kultury udostępniane są do zwiedzania szerokiej publiczności. Organizowane są także wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące.


„Zamki, grody i ruiny – waloryzacja i ochrona”

„Zamki, grody i ruiny – waloryzacja i ochrona”

„Zamki, grody i ruiny – waloryzacja i ochrona”

 „Zamki, grody i ruiny – waloryzacja i ochrona”

fot. A. Kieliszek MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl