buy medication online
 
Dwudziestolecie powstania Koła Terenowego Związku Sybiraków Drukuj
24.09.2009.

Obchody Dnia Sybiraka były w tym roku połączone z obchodami 20 rocznicy powstania Koła Terenowego Związku Sybiraków w Ciechanowcu.

Po mszy św. w intencji Sybiraków, apelu poległych, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod pomnikiem „Ofiarom Sybiru 1939-1947”,  dalsza część uroczystości odbyła się w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka.

Poseł na Sejm RP Jacek Bogucki i Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko podkreślali w swoich wystąpieniach wyjątkowość sytuacji w jakiej znalazły się wschodnie tereny Polski - zmiany wojsk okupacyjnych niemieckich i sowieckich oraz represje, które objęły 350 tys. osób deportowanych na wschód, głównie na Syberię.

Wicedyrektor Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka Anna Wiśniewska i kierownik Działu Historyczno-Artystycznego Norbert Tomaszewski zaprosili zebranych na wystawę czasową będącą zalążkiem przygotowywanej stałej ekspozycji dotyczącej Sybiraków.

W czasie spotkania przy herbacie Sybiracy wspominali dawne przyjaźnie i przeżycia, opowiadali o tym co najbardziej utkwiło im w pamięci, planowali działania mające upamiętnić ich tragedię i dwudziestolecie działalności. Ciechanowieckie Koło Terenowe Związku Sybiraków zaplanowało złożenie 11 listopada  Matce Bożej Ciechanowieckiej wotum za szczęśliwy powrót.

Chętni do udziału w tej inicjatywie mogą wspomóc Sybiraków datkami pieniężnymi lub srebrnym i złotym złomem, niezbędnym do wykonania wotum.

 
Związek Sybiraków
Koło Terenowe
ul. Dworska 18  
18-230 Ciechanowiec
tel. 086 277 15 06 (prezes)

          Więcej zdjęć...        

Dwudziestolecie powstania Koła Terenowego Związku Sybiraków w Ciechanowcu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl