buy medication online
 
66.Tour de Pologne UCI Pro - podziękowania Drukuj
10.09.2009.

Ciechanowiec na trasie 66. Tour de Pologne


 
Pan
Mirosław Reczko
Burmistrz Miasta Ciechanowiec

 
Szanowny Panie Burmistrzu,

Zakończył się 66.Tour de Pologne UCI ProTour. Wyścig wyjątkowy pod wieloma względami. Od tego roku weszliśmy do Kalendarza Światowego – Kolarskiej Ligi Mistrzów. Nasz Narodowy Wyścig stał się jednym z największych, obok Tour de France czy Giro d’Italia, wyścigów na świecie. Udział w nim wzięło 18 najlepszych drużyn ProTeam, przedstawiciele 40 państw, jak również reprezentanci naszego Kraju.

Zmiana terminu zmieniła jego charakter i pozycję - stał się Wyścigiem docelowym. Najlepiej świadczy o tym zwycięstwo Mistrza Świata Alessandro Ballana, który po przylocie do Polski powiedział, że przyjechał wygrać tegoroczny Tour de Pologne i dotrzymał słowa!

Ucieszyła nas bardzo dobra postawa Polaków, Marka Rutkiewicza, Sylwestra Szmyda, Marcina Sapy, którzy robili wszystko aby dostarczyć radości swoim kibicom. Na całej trasie liczącej 1250 km kibicowało kolarzom ok. 2,5 mln ludzi.

Obszerne relacje telewizyjne przygotowywane przez TVP1 przy współpracy z firmą francuską przekazały wielkie emocje sportowe, jednocześnie promując Polskę na całym świecie. Wyścig obejrzały miliony widzów za pośrednictwem: TVP1 (łączna oglądalność w programie pierwszym wyniosła 35 mln), Eurosport1 (20 wersji językowych w 59 krajach), TVP Polonia, TVP Sport oraz telewizji internetowej sport.tvp.pl.

Panie Burmistrzu, bardzo serdecznie dziękuję Panu oraz tym wszystkim, którzy wspólnie z nami organizowali Lotną Premię w Ciechanowcu. Państwa profesjonalizm i zaangażowanie przyczyniły się w dużym stopniu do wielkiego sukcesu naszego Narodowego Wyścigu.

Z wyrazami przyjaźni,
Czesław Lang
          /-/
Dyrektor Generalny66 Tour de Pologne - światowa czołówka kolarzy w Ciechanowcu...

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl