buy medication online
Frank Hans Wilhelm Romeike (1939-2011) Drukuj

 Frank Hans Wilhelm Romeike (1939-2011)
Frank Hans Wilhelm Romeike urodził się w 1939 r. w Berlinie. Wykształcenie ogólne zdobył w szkołach w Lüneburger Heide, Berlinie i Frankfurcie. W latach 1955-58 odbył praktyczną naukę zawodu, i aż do 1996 roku pracował w niemieckiej filii fińskiej firmy papierniczej, przechodząc wszystkie stopnie awansu od stanowiska sprzedawcy do prokurenta (pełnomocnika). W 1968 roku zamieszkał wraz z rodziną, żoną, synem i córką, w Rodheim vor der Höhe, jednym z trzech miast wchodzących w skład Rosbach vor der Höhe.

Przez całe życie Frank Hans Wilhelm Romeike pełnił wiele funkcji społecznych, realizując swoje pasje. Jako młody chłopak grał w piłkę nożną i piłkę wodną, a później został trenerem zawodników piłki wodnej we Friedbergu (mieście powiatowym Rosbach) i młodzieżowej drużyny piłki nożnej w Rodheim. Oprócz tego był sędzią piłki wodnej i czynnie działał w Związku Sportowym Rodheim.

Od 1978 r. był członkiem Freie Wählergemeimschaft Rosbach/Rodheim (Wspólnoty Wolnych Wyborców Rosbach/Rodheim) i kandydując z jej ramienia, został członkiem Rady Miejskiej w Rosbach. Frank Hans Wilhelm Romeike był też współzałożycielem powstałego w 1994 r. Partnerschaftsverein Rosbach e.V. (Rosbachskiego Towarzystwa Partnerstw), i od 1995 r. zasiadał w zarządzie Towarzystwa pełniąc tam różne funkcje. Partnerschaftsverein Rosbach e.V. było partnerem Stowarzyszenia Forum Rozwoju Gospodarczego w Ciechanowcu przy realizacji projektu „Ratowanie cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Ciechanowcu”, finansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Partnerstwo Miast i Obywateli.

Związki Franka Hansa Wilhelma Romeike z Ciechanowcem rozpoczęły się we wrześniu 1992 r., kiedy złożył tu pierwszą wizytę i, jak to sam określił, został głęboko oczarowany ponadświatową gościnnością mieszkańców Ciechanowca. Od tego momentu był gorącym orędownikiem rozpropagowania walorów turystycznych Ciechanowca i jego okolic, wielokrotnie przyjeżdżał do Ciechanowca początkowo tylko jako uczestnik, a następnie główny organizator wyjazdów mieszkańców Rosbach. Z jego inicjatywy przez kilka lat odbywały się Turnieje Miast Partnerskich, początkowo w Rosbach, a następnie także w Ciechanowcu i Netzschkau. Frank Romeike opiekował się także grupami z Ciechanowca, które przyjeżdżały do Rosbach na Blütenfest – “Święto Kwiecia” oraz Nikolausmarkt czyli Jarmark św. Mikołaja. Dzięki jego staraniom miasto Rosbach przekazało w 2002 r. do gimnazjum w Ciechanowcu 4 tys. euro. na zagospodarowanie pomieszczenia stołówki gimnazjalnej i zakupienie do niej wyposażenia.

Mimo, że od 1996 r. Frank Hans Wilhelm Romeike był emerytem, działał aktywnie na rzecz społeczności swego miasta, pełnił wiele społecznych funkcji i sprawował liczne honorowe urzędy. W 2005 roku współpracując przy organizacji jubileuszu 1200 lat Rodheim, pokazał swój talent teatralny występując na scenie jako mim. Jego wieloletnie zaangażowanie zostało docenione i 21 lipca 2011 r., na pięć dni przed śmiercią, został odznaczony Ehrung der Stadt Rosbach (Medalem Miasta Rosbach).

Zasługi Franka Hansa Wilhelma Romeike w budowaniu i poszukiwaniu nowych form partnerstwa między Rosbach i Ciechanowcem, zyskały uznanie mieszkańców Ciechanowca już 13 sierpnia 2005 r., kiedy to Rada Miejska w Ciechanowcu przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Ciechanowca.

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl