buy medication online
Hubert Ress (1926-2010) Drukuj

 Hubert Ress (1926-2010)
Hubert Ress, urodzony w 1926, zmarł 30 kwietnia 2010 roku. Hubert Ress był  z zawodu rolnikiem, prowadził "Beinhardshof" - duże gospodarstwo rolne od pradziada dzierżawione przez rodzinę Ressów. Po przekazaniu go w 1980 roku synowi Jörgowi-Walterowi, skupił się na działalności społecznej i politycznej.

Hubert Ress był przewodniczącym Spółdzielczego Koła Maszynowego, członkiem zarządu Towarzystwa Wodno-Ziemnego, towarzystw ubezpieczeniowych, mleczarni. Pełnił także funkcję przewodniczącego Sądu Lokalnego Górnego i Dolnego Rosbach, oraz przewodniczącego frakcji parlamentarnej Stowarzyszenia Wolnych Wyborców przy Radzie Miejskiej Rosbach.

Był szanowany, lojalny i otwarty, potrafił rozwiązywać konflikty, przetrwać kryzysy polityczne.  W życiu stosował zasady równości wszystkich ludzi, nie dzieląc ich według rasy, wyznania czy pochodzenia. Dzięki sile przekonywania i właściwej argumentacji, potrafił przekonać innych o konieczności otwarcia się na wschód.  Z ogromnym zapałem i osobistym zaangażowaniem podjął ideę swego syna Klausa-Ulricha nawiązania kontaktów z Ciechanowcem - w dużej mierze dzięki niemu nastąpiło podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Rosbach i Ciechanowcem, co stworzyło podstawy do współpracy między miastami.

Społeczeństwo i władze Ciechanowca doceniły działania Huberta Ressa i 21 sierpnia 1995 roku nadano mu tytuł Honorowego Obywatela Ciechanowca.

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl