buy medication online
Andrzej Wierzchowski (1955) Drukuj

 Andrzej Wierzchowski (1955-)
Andrzej Wierzchowski urodził się 22 maja 1955 roku w Warszawie. Po ukończeniu kierunku elektronicznego ze specjalnością radiowo-telewizyjną w Elektroniczno-Mechanicznych Zakładach Naukowych im. Marcina Kasprzaka, podjął pracę w  Zakładach Radiowych im. Marcina Kasprzaka. Później pracował w Stołecznym Ośrodku Elektronicznej Techniki Obliczeniowej i w Hucie Warszawa. W 1983 roku wyjechał do Niemiec, gdzie od 1991 roku pracuje w fabryce słodyczy Ferrero we Frankfurcie nad Menem jako programista.

Z Ciechanowcem Andrzej Wierzchowski związał się w 1977 roku poślubiając ciechanowiecczankę Alicję Mirkowicz, z którą ma dwójkę dzieci.

W 1988 roku zaangażował się w organizację kontaktów partnerskich pomiędzy leżącym ok. 30 km na północ od Frankfurtu nad Menem miastem Rosbach vor der Höhe a Ciechanowcem. Uczestniczył we wszystkich oficjalnych podróżach przedstawicieli Rosbach do Ciechanowca, jest współzałożycielem i aktywnym działaczem Towarzystw Partnerstwa w obu miastach, które sprawowały orgnizacyjną pieczę nad serią imprez, mających na celu wzajemne poznanie i zbliżenie mieszkańców, jak wizyty młodzieży i dorosłych czy turnieje piłkarskie.  Był m.in. współorganizatorem wizyty dużej grupy mieszkańców partnerskiego Rosbach w Ciechanowcu w sierpniu 2008, wizyty w Rosbach delegacji z Gminy Ciechanowiec i jej udziału w obchodach 1125 rocznicy pojawienia się pierwszej pisanej wzmianki o tym mieście oraz spotkania w Ciechanowcu w 2010 r. dla uczczenia 15 rocznicy nawiązania oficjalnej współpracy.

W 1993 roku w uznaniu wkładu w popularyzację Ciechanowca poza granicami kraju oraz zbliżenie między narodami, Andrzej Wierzchowski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Ciechanowca.

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl