buy medication online
 
IV Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie spotkania" Drukuj
25.08.2009.

Już po raz czwarty Ciechanowiec gościł zespoły z Polski i zza granicy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania". W tym roku impreza ta podzielona była na dwa dni, a sceną festiwalu stał się ciechanowiecki rynek.

Roztańczonym, barwnym korowodem, który przeszedł ulicami Ciechanowca rozpoczął się pierwszy i drugi dzień Festiwalu. W czwartek wystąpiło pięć grup folklorystycznych: „Skowronki” z Brańska, „Pallieterke” z Lier (Belgia), „Przepiórka” z Hajnówki, „Triglav” z miejscowości Jesenice (Słowenia) oraz „Lashqruli” z Tbilisi (Gruzja). W piątek zaprezentowały się grupy: „Podlasie” z Szepietowa, „Zabava” z Saratova (Rosja), „Lusowiacy” z Lusowa k. Poznania oraz „Hellendoorn” z Hellendoorn (Holandia).

Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, a przy okazji promowanie tradycji, folkloru i piękna Podlasia oraz miast festiwalowych.

Gospodarzami IV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie spotkania" byli: Burmistrz Bielska Podlaskiego, Burmistrz Brańska, Burmistrz Ciechanowca, Burmistrz Hajnówki, Burmistrz Suraża i wójt Szepietowa.

Organizatorami Festiwalu są: Miejski Dom Kultury w Brańsku, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu, Hajnowski Dom Kultury w Hajnówce, Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Surażu i Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie.

          Pierwszy Dzień Festiwalu    Drugi Dziń Festiwalu    

IV Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie spotkania"

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"  fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl