buy medication online
 
IX Podlaskie Święto Chleba Drukuj
18.08.2009.

Pełen atrakcji program IX Podlaskiego Święta Chleba organizowanego w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka zwabił do Ciechanowca gości, z których każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Od rana można było słuchać występów zespołów folklorystycznych, oglądać stoiska z wyrobami twórców ludowych, skosztować różnych gatunków chleba, bułek i ciastek czy spróbować regionalnych potraw.

Tradycyjne konkursy “Na najlepsze stoisko piekarnicze”, “Na najpiękniejszą równiankę” i “Regionalne prezentacje kulinarne” zostały w tym roku wzbogacone o nowe ogólnodostępne atrakcje – loterię fantową Stowarzyszenia “Rodzina” i “Wielką Loterię” z okazji jubileuszu 110-lecia Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu.

Niezmiennie jednak punktem kulminacyjnym Podlaskiego Święta Chleba są prezentacje, ściśle związanych z produkcją pieczywa, żniwnych i dożynkowych zwyczajów. Pokazy tradycyjnego żęcia zboża, oborywania “przepiórki” i młocki (w tym roku przy pomocy najnowszego nabytku w parku maszynowym muzeum – lokomobili parowej firmy Lanz z 1922 roku) były wstępem do przemarszu orszaku z wieńcem dożynkowym do Gospodarzy, którzy w nagrodę za dobrze wykonaną pracę przy żniwach zapewnili poczęstunek i zabawę przy muzyce.

          Więcej zdjęć...        

IX Podlaskie Święto Chleba

Podlaskie Święto Chleba - żęcie zboża  fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl