buy medication online
 
Katastrofa ekologiczna na Nurcu Drukuj
16.07.2009.

Spłynięcie po ulewnych deszczach do Nurca pokosów traw, ziemi, gnojowicy, nawozów chemicznych i innych zanieczyszczeń z zastoisk wodnych, spowodowało katastrofę ekologiczną. Pod wpływem wysokiej temperatury te naniesione materiały gniły i powodowały odtlenienie wody i śnięcie ryb.

W celu napowietrzenia wody użyte zostały pompy, skutery, łódź motorowa, jednak pomimo wysiłków, odłowionych zostało ok. 5,5 ton śniętych ryb, które zostały przewiezione do Zakładu Utylizacji w miejscowości Brzóski-Falki. Sanepid i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nadal prowadzą badania wody.

W związku z katastrofalnym pogorszeniem jakości wody w Nurcu oraz na zalewie w Ciechanowcu odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli: dyrekcja Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Białymstoku, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych FARE, Koła wędkarskiego „Jazgarz” oraz Roman Murawski – właściciel elektrowni w Ciechanowcu.

Na spotkaniu ustalono, że woda z zalewu zostanie spuszczona. W tym celu podniesiono zapory na tamie w Ciechanowcu, Kuczynie i miejscowości Kostry-Podsętkowięta. Moment osuszenia zalewu zostanie wykorzystany do wykonania pomiarów geodezyjnych i podjęcia prac związanych z jego oczyszczaniem. Prace te będą finansowane przez Gminę Ciechanowiec, WZMiUW w Białymstoku oraz właściciela elektrowni. Pomoc finansową w realizacji tego przedsięwzięcia obiecał WFOŚiGW.

W imieniu Burmistrza Ciechanowca serdecznie dziękujemy pracownikom Gospodarstwa Pomocniczego przy Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Białymstoku, strażakom, wędkarzom, pracownikom PRK FARE i licznym wolontariuszom, którzy wzięli udział w akcji oczyszczania rzeki i zalewu ze śniętych ryb.

Przypominamy, że aż do odwołania na rzece Nurzec obowiązuje
zakaz kąpieli i pojenia zwierząt.

Katastrofa ekologiczna na Nurcu

Katastrofa ekologiczna na Nurcu

Katastrofa ekologiczna na Nurcu

Katastrofa ekologiczna na Nurcu

Katastrofa ekologiczna na Nurcu

Katastrofa ekologiczna na Nurcu

Katastrofa ekologiczna na Nurcu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl