buy medication online
 
Czerwcowe święto hodowców i rolników Drukuj
30.06.2009.

27-28 czerwca 2009 r. podczas XVI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych szepietowska Agroarena zapełniła się najlepszymi zwierzętami hodowlanymi. Jednym z głównych punktów programu wystawy była wycena, która odbywała się w sobotę. Staranna ocena wyłoniła 7 superczempionów, 28 czempionów, 32 wiceczempionów. Trzeba przyznać, że konkurencja była duża, bo do konkursu przystąpiło 250 zwierząt. Hodowcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pracowitością. Zwierzęta były perfekcyjnie przygotowane do prezentacji.
    
Najlepsi przedstawiciele swojej rasy z najlepszym rodowodem hodowlanym otrzymały tytuły superczempionów.
    
W bydle mlecznym supreczempiona otrzymała krowa Asia z hodowli Janusza Żochowskiego ze wsi Kamieńskie Wiktory z Gm. Poświetne i jałowica Vela 80 z hodowli Stanisława Żochowskiego ze wsi Kamieńskie Wiktory.
    
Z bydła mięsnego superczempiona otrzymała krowa mięsna z cielęciem z Gospodarstwa Sadowniczo-Hodowlanego,, Wibo” Witolda Kulesza ze Stelmachowa.
    
W trzodzie chlewnej supreczempiona otrzymała loszka hodowlana krzyżówkowa z hodowli Bożeny i Zbigniewa Jarosiów z Frankowej Budy.
    
Z owiec supreczempiona otrzymała owca z hodowli Sławomira Paprockiego z Domanowa.
    
Tytuł superczempiona z drobiu grzebiącego otrzymało stado rodzicielskie ROSS-308 z hodowli Romualda Klepackiego z Piątak , z drobiu pływającego stado zachowawcze gęsi biłgorajskiej z hodowli Leszeka Cywińskiego z Świerzbieni.
    
Oprócz zwierząt które podlegały ocenie ciekawie zaprezentowano mniejsze okazy: kuce szetlandzkie, króle, owcę kameruńską, drób ozdobny, gołębie ozdobne i kury zielononóżki.
    
Drugi dzień Wystawy rozpoczął się Maszą Święta polową. Uroczystości na ringu zapoczątkował pokaz kawaleryjski Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. Brygady Podlaskiej w Kolnie. Gościem honorowym Wystawy był Marek Sawicki Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który wraz z Wicewojewodą Podlaskim Wojciechem Dzierzgowskim, Krzysztofem Banachem przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Wystawy i Sławomirem Gromadzkim dyrektorem PODR Szepietowo gratulowali i wręczali trofea nagrodzonym hodowcom. Przybyli także parlamentarzyści: Krzysztof Jurgiel, Józef Piotr Klim, Jacek Bogucki. Marszałka Województwa Podlaskiego reprezentował Mieczysław Baszko - członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Elżbieta Filipowicz –Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Swoją obecnością zaszczycili również Jan Kukułka z-ca Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie a także Tomasz Nawrocki Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie. Obecni byli a także przedstawiciele agencji rolniczych i instytucji samorządowych z województwa podlaskiego.
    
Minister Rolnictwa Marek Sawicki w swoim przemówieniu wspominał poprzednie wizyty w Szepietowie a także dodawał otuchy rolnikom obiecując pomoc i wsparcie w ich ciężkiej całorocznej pracy.
    
Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Zwycięzcy superchampionów, championów i wicechampionów otrzymali puchary, Wigory - statuetki PODR Szepietowo, grawertony, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
    
Na ringu zaprezentowali się również „Młodzi Hodowcy”, ze swoimi cieliczkami. Dzieci otrzymały upominki od sponsorów i patronów wystawy.
    
Do Szepietowa jak co roku przyjechali znani producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych, firm paszowych. Zajęli 505 stoisk. W efektywny sposób i przy udziale tak dużej liczby zainteresowanych rolników przedstawili swoją bogatą ofertę. Były pytania, sugestie i prezentacja tego co najnowsze. Piękna i słoneczna pogoda sprzyjała rozmowom, konsultacjom i nawiązywaniu kontaktów.
    
Podczas Wystawy rozstrzygnięto coroczny konkurs na „Hit Imprezy” i „Najatrakcyjniejsze stoisko”. Komisja hitem imprezy uznała ciągnik marki John Debre 6830 o mocy 140 KM pracujący na czystym oleju rzepakowym. Ciągnik wystawiła firma „Contractus”, Spółka z. o.o w Sokółce.
    
Najatrakcyjniejszym stoiskiem ogłoszono ofertę firmy Primator Henryka Kraszewskiego, Handlowo Techniczne Usługi Rolnicze Czyżew Osada. Zwycięzcy odebrali puchary i gratulacje z rąk Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego.
    
Atmosfera święta, wspaniała pogoda i wiele atrakcji zgromadziły na terenach Agroareny rzesze rolników i ich rodzin a także mieszkańców miast. Czerwcowe spotkanie w Szepietowie to okazja do wymiany doświadczeń, pochwał i uhonorowania całorocznej ciężkiej pracy podlaskich hodowców.          

Czerwcowe święto hodowców i rolników

Czerwcowe święto hodowców i rolników 

Czerwcowe święto hodowców i rolników

Czerwcowe święto hodowców i rolników
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl