buy medication online
 
Ochotnicze Straże Pożarne podsumowały 2008 rok Drukuj
06.04.2009.

Zakończyły się walne zebrania działających w Gminie Ciechanowiec Ochotniczych Straży Pożarnych, na których druhowie przedstawili swoje działania w roku ubiegłym i plany na rok bieżący.
   
W naszej gminie zarejestrowanych jest 13 jednostek OSP, z czego według sprawozdania za 2008 rok sporządzonego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, 7 z nich uczestniczyło w gaszeniu 45 pożarów (z 241 w powiecie wysokomazowieckim) i likwidacji 112 (z 475) zagrożeń miejscowych. OSP Winna-Chroły gasiła 1 pożar i uczestniczyłą w likwidacji 2 zagrożeń miejscowych; OSP Koce-Basie - 2 pożary i 1 zagrożenie miejscowe; OSP Tworkowice i OSP Wojtkowice Stare po 2 zagrożenia miejscowe, OSP Bujenka 10 pożarów i 3 zagrożenia miejscowe, OSP Pobikry 3 pożary i 11 zagrożeń miejscowych oraz OSP Ciechanowiec 28 pożarów i 90 zagrożeń miejscowych. Oprócz tego obie jednostki należące do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wyjeżdżały poza teren naszej gminy: OSP Ciechanowiec do zagrożenia miejscowego w Ślepowronach a OSP Pobikry do pożaru.
   
Ochotnicza Straż Pożarna z Ciechanowca interweniowała najczęściej spośród wszystkich OSP w Powiecie Wysokomazowieckim, ale najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku był jubileusz 100-lecia jednostki. Dzięki pomocy Urzędu Miejskiego OSP przygotowała się do święta remontując remizę, kupując nowe mundury galowe i wydając folder informacyjny. Z okazji setnych urodzin Ochotnicza Straż Pożarna w Ciechanowcu została uhonorowana Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz otrzymała nowy sztandar ufundowany przez społeczeństwo Ciechanowca.
   
Ciechanowiecka OSP stale wzbogaca swoje wyposażenie dostosowując się do wymagań stawianych jednostkom KSRG. W 2008 roku zakupiono dwa aparaty ochrony dróg oddechowych z kompozytowymi butlami i od razu okazało się jak bardzo są potrzebne – już używano ich dwukrotnie.
   
W OSP Ciechanowiec jest obecnie 4 honorowych strażaków i 24 działających czynnie. W 2009 roku pragnienie wstąpienia do grona strażaków wyraziły już dwie osoby, plany przewidują pozyskanie jeszcze dwóch. Na 2009 rok przewidziano także zakupienie Zestawu Ratownictwa Medycznego PSP R-1, terminalu do powiadamiania sms-owego, latarek, umundurowania koszarowego i butów. Wszyscy druhowie mają uczestniczyć w szkoleniach dla szeregowych i szkoleniach BHP.
   
OSP Pobikry nie zmieniła w 2008 roku swego stanu osobowego, wzbogaciła natomiast swoje wyposażenie. Za pieniądze z dotacji z KRSG i Urzędu Gminy w Ciechanowcu zakupiono system selektywnego wywoływania, węże strażackie, radiotelefony, kombinezon ochronny przeciw owadom, rękawice ochronne, zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 z deską i szynami Kramera, ratowniczy sprzęt hydrauliczny LUKAS kombi oraz mundury galowe.
   
Burmistrz Ciechanowca przedstawiając gminne plany dotyczące bezpieczeństwa podkreślił, że sierpniowa wichura zwróciła uwagę na nowe potrzeby – w każdej jednostce powinien znaleźć się strażak z uprawnieniami pilarza i każda powinna być wyposażona w piłę spalinową. Jednocześnie z zakupami nowego wyposażenia będą kontynuowane prace przy unowocześnianiu jednostek – w tym roku będą prawdopodobnie modernizowane remizy w Winnie-Chrołach, Wojtkowicach Starych, Radziszewie-Królach oraz Tworkowicach, które być może wzbogacą się też o wóz bojowy. Najlepszym dowodem, że warto inwestować w ochronę przeciwpożarową jest OSP Bujenka, która na początku 2008 roku wzbogaciła się o samochód używany przedtem w OSP Ciechanowiec, i zwiększyła swoją aktywność do udziału w 13 zdarzeniach w 2008 roku. 
                 

Ochotnicze Straże Pożarne podsumowały 2008 rok

Ochotnicze Straże Pożarne podsumowały 2008 rok

Ochotnicze Straże Pożarne podsumowały 2008 rok
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl