buy medication online
 
Społeczna Szkoła Muzyczna z Wieczorem Kolęd Drukuj
20.01.2009.

Wieczór Kolęd to doskonała okazja do zaprezentowania umiejętności wychowanków Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia działającej od 2007 roku przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu. Brzmienie gitar, pianina, akordeonu i saksofonu wypełniło aulę Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu, gdzie 25 uczniów zaprezentowało najpiękniejsze kolędy. Wśród wykonawców byli uczniowie drugiej klasy szkoły muzycznej jak i ci którzy niedawno rozpoczęli naukę gry na instrumentach muzycznych.
   
Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia została wpisana do ewidencji Centrum Edukacji Artystycznej 31 sierpnia 2007 roku. Zajęcia odbywają się w poniedziałkowe, środowe i czwartkowe popołudnia, a prowadzą je Ewa i Damian Krawczewscy oraz Jacek Dudek.
   
Szkoła I stopnia to odpowiednik szkoły podstawowej, w której kształcenie odbywa sie w cyklu 6-letnim dla dzieci od 6 do 10 lat i 4-letnim dla dzieci od 10 do 16 lat. Programy wszystkich przedmiotów są zgodne z podstawowymi programami zawartymi w rozporządzeniach Ministra Kultury, który sprawuje nadzór pedagogiczny nad szkołą.
   
Główne cele to rozbudzanie zamiłowania do muzyki, rozwijanie uzdolnień muzycznych, nauczanie gry na instrumentach oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej. Szczególną wagę szkoła przykłada do indywidualnego dostosowania programu nauki do wieku, predyspozycji i zdolności ucznia. Szkoła przygotowuje podopiecznych do dalszego kształcenia w szkołach muzycznych II stopnia.
   
W roku szkolnym 2007/2008 w szkole kształcono 19 uczniów w klasach: fortepianu, organów (keyboardu), akordeonu, klarnetu, saksofonu, gitary, a w roku szkolnym 2008/2009 jest ich już 28.

         Więcej zdjęć...

Społeczna Szkoła Muzyczna z Wieczorem Kolęd
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl