buy medication online
 
"Stacja Daleki Wschód" Drukuj
23.10.2008.

Spotkaniem z członkami ciechanowieckiego Koła Sybiraków Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu rozpoczęło realizację projektu “Stacja Daleki Wschód”.
   
Projekt jest realizowany w ramach programu “Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii i Lokalnej Organizacji Grantowej – Stowarzyszenia Tutor. Celem projektu jest rzetelny przekaz wiedzy historycznej, budzenie wartości patriotycznych i zachowanie w pamięci historii tych, którzy przeszli gehennę poniewierki, niezliczonych cierpień i wygnania. Ślady nawet najtragiczniejszych przeżyć odchodzą w niepamięć wraz ze świadkami tamtych dni.
   
Pragnąc zatrzymać w pamięci tę wielką i tragiczną przeszłość, przekazywać ją kolejnym pokoleniom koleżanek i kolegów, uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum rozpoczęli cykl spotkań z Sybirakami. Uczestnicy projektu stworzą kącik historyczny upamiętniający Sybiraków oraz rozpowszechnią wiersze i rysunki, w których wyrażają emocje i przemyślenia wzbudzone przez spotkania z ludźmi, którzy przeżyli zesłanie.
   
W czasie środowego spotkania, na którym gościli Helena Godlewska z Łuniewa oraz Tadeusz Manturo i Janusz Niewiarowski z Ciechanowca, gimnazjalna młodzież wysłuchała części ich wspomnień. Sybiracy opowiadali jak wyglądała wywózka, transport, głód i choroby na zesłaniu. Ale wspominali też życzliwość i pomoc okazywane przez miejscową ludność, a także odruchy dobrego serca niektórych NKWDzistów, milicjantów czy żołnierzy dokonujących aresztowań.“Stacja Daleki Wschód”

“Stacja Daleki Wschód”

“Stacja Daleki Wschód”

“Stacja Daleki Wschód”

“Stacja Daleki Wschód”

“Stacja Daleki Wschód”

“Stacja Daleki Wschód”


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl