buy medication online
 
Weekend z mistrzem Herbertem Drukuj
11.12.2008.

Ciechanowiec włączył się w obchody “Roku Zbigniewa Herberta” i gościł w ostatnich dniach miłośników poezji i literatury nie tylko z Ciechanowca, ale i Białegostoku, Bociek, Nura, Rudki, Perlejewa czy Wysokiego Mazowieckiego. Stowarzyszenie “Platon” zorganizowało dwudniowy „Weekend z mistrzem”, w czasie którego promowano twórczość Herberta, odkrywano młode talenty i umożliwiono spotkanie w kameralnej atmosferze z ludźmi kultury – aktorami, poetami, krytykami literatury.
   
Pierwszego dnia młodzież gimnazjalna i licealna miała możliwość uczestniczenia w warsztatach recytatorskich prowadzonych przez Elżbietę Włodkowską, opiekunkę szkolnego zespołu teatralnego “Kontra”przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz sprawdzenia swoich umiejętności w konkursie recytatorskim. Do rywalizacji stanęło jedenaścioro gimnazjalistów i dziewięcioro licealistów. Wśród gimnazjalistów I miejsce zajęła Anna Tomczuk z Ciechanowca, II miejsce – Sebastian Niemyjski z Ciechanowca, III miejsce - Joanna Kamińska z Nura. Wyróżnienia otrzymały Paulina Rawińska z Bociek i Iwona Ilczuk z Perlejewa. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Tomasz Reczko z Ciechanowca, druga była Dorota Żero z Rudki, trzecia Wioletta Wojtkowska z Ciechanowca. Wyróżnienia przyznano Joannie Gołaszewskiej z Wysokiego Mazowieckiego i Anecie Długoborskiej z Rudki.
   
Piątkowe popołudnie poświęcone było wykładowi o twórczości i życiu Zbigniewa Herberta wygłoszonemu przez Bohdana Urbankowskiego, krytyka literatury, poetę i kierownika literackiego Teatru Dramatycznego w Płocku oraz spotkaniu z dyrektorem Książnicy Podlaskiej, poetą Janem Leończukiem, który opowiadał o sztuce i literaturze.
   
Równie ciekawe były sobotnie wydarzenia – projekcja filmu “Obywatel poeta”, spotkanie z Cezarym Kosińskim, aktorem teatralnym i filmowym przez okres nauki w liceum ogólnokształcącym związanym z Ciechanowcem czy występ uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, którzy wraz z polonistką Marzenną Dybowską przygotowali spektakle oparte na dramatach scenicznych Zbigniewa Herberta “Drugi pokój” i “Jaskinia filozofów”.

 

         Więcej zdjęć...

Weekend z mistrzem Herbertem
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl