buy medication online
 
Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury Drukuj
20.11.2008.

„Kultura jest krzykiem ludzi wobec ich przeznaczenia, czymś noszonym w sercach. Pewien znany człowiek powiedział, że jeżeli kultury nie ma w sercu to nigdzie indziej nie ma jej na pewno” – tymi słowami Jarosław Dworzański otworzył uroczystość wręczenia dorocznych Nagród Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury za sezon artystyczny 2007/2008.
   
W IX edycji konkursu wśród 30 osób nominowanych za działalność lub osiągnięcia w sferze kultury, które wzbogacają region znalazł się historyk z Ciechanowca Norbert Dariusz Tomaszewski, autor wydanej w tym roku monografii „Historia Ciechanowca do 1947 roku”.
   
Zarząd Województwa Podlaskiego pragnąc wspomóc integrację, zadbał by nagrody trafiły do różnych części województwa i wyłonił pięciu laureatów. Nagrody Marszałka otrzymali: Piotr Sawicki - fotografik z Białegostoku, Jarosław Szleszyński i Andrzej Makowski - historycy z Augustowa, Jan Kryński - twórca Towarzystwa Przyjaciół Miasta Wysokie Mazowieckie i Jacek Szymański – organizator Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. Innym elementem mającym podkreślić jedność województwa Podlaskiego było przeniesienie tegorocznego wręczania nagród do Muzeum Przyrody w Drozdowie.
   
Nominację w imieniu nieobecnego Norberta Tomaszewskiego z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego odebrała jego żona Olga Regina Tomaszewska.Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury

Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl