buy medication online
 
Święto myśliwych Drukuj
13.11.2008.

Święta, tradycje i zwyczaje są nieodłączną częścią kultury narodu, wyrażają więzi z przeszłością własnego narodu i zakorzenienia w cywilizacji europejskiej. Jedną z takich tradycji jest Hubertus czyli święto jeźdźców, którzy organizują tego dnia gonitwę, podczas której konno ściga się tzw. lisa, jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia oraz myśliwych, którzy organizują tzw. hubertowiny, czyli polowanie zbiorowe.
   
Myśliwi z Koła Łowieckiego “Rogacz” w Ciechanowcu rozpoczęli obchody dnia św. Huberta wcześnie rano mszą świętą, po czym udali się na polowanie o szczególnie uroczystym charakterze, zorganizowane z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów (m.in. sygnałów łowieckich).
   
W czasie polowania, w którym wzięła udział duża grupa myśliwych zrzeszonych w ciehanowieckim kole, pozyskano największego od kilku lat dzika o wadze ok. 150 kg i lisa.

Królem polowania został Waldemar Osipiński, który strzelił dzika, lisa strzeliła Iwona Wińska.

Po wysłuchaniu hejnału „Dzik na rozkładzie” i fanfary „Dla króla polowania” uczestnicy hubertowin udali się na biesiadę myśliwską, która zakończyła spotkanie.Święto myśliwych

Święto myśliwych

Święto myśliwych

Święto myśliwych

Święto myśliwych
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl