buy medication online
 
Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu Drukuj
12.11.2008.

42 przedstawicieli lokalnych firm handlujących alkoholem wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu poświęconym problematyce związanej ze sprzedażą alkoholu, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu.
   
Szkolenie przeprowadzili specjaliści z Małopolskiego Centrum Profilaktyki, którzy zapoznali sprzedawców z konsekwencjami sprzedaży alkoholu nieletnim w świetle obowiązujących aktów prawnych (mandat, odbiór koncesji na 3 lata oraz sprawa karna w sądzie). Szkoleniowcy pokazali krótkie filmy dotyczące omawianej problematyki, obrazujące tragiczne skutki sprzedaży alkoholu, zaprezentowali mechanizmy uzależnienia od alkoholu osób nieletnich, do których sprzedając alkohol można się przyczynić.
   
Jednym z punktów szkolenia były porady jak w asertywny sposób odmawiać sprzedaży alkoholu osobom nieletnim nie wzbudzając w nich agresji. Proszenie o dowód bywa dla sklepikarzy krępujące, szczególnie w przypadkach, gdy nie mają pewności co do wieku kupującego, dlatego trenerzy podkreślali, że zawsze można powiedzieć: "Dziękuję za okazanie dowodu. Wiedząc, że ukończył Pan 18 lat mogę sprzedać piwo" niż ponosić konsekwencje niezgodnej z prawem sprzedaży.
    
„Organizując szkolenie chcieliśmy uczulić sprzedawców na ten problem, to od nich wiele zależy. Niestety sygnały od społeczeństwa wskazują, że nieletnia młodzież ma dostęp do alkoholu” – powiedziała inicjatorka szkoleń dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Kryńska. „Zaskoczyła nas frekwencja wynosząca ponad 95 procent oraz liczne pytania uczestników, co wskazuje na duże zainteresowanie lokalnych przedsiębiorców problematyką szkolenia” – dodała.
   
Szkolenia dla przedsiębiorców powiązane były z warsztatami dla gimnazjalistów i licealistów dotyczącymi przemocy i agresji w szkole oraz problemu uzależnień od używek. Młodzież uczyła się jak radzić sobie w grupie rówieśniczej bez dopasowywania się za wszelką cenę oraz kiedy używka jest groźna i jak zrobić, żeby być wolnym od jej wpływu na własne życie.Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu

Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl