buy medication online
 
Spotkanie z "Historią Ciechanowca" Drukuj
08.10.2008.

 
W piątkowy wieczór, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, mieszkańcy Ciechanowca spotkali się z autorem książki „Historia Ciechanowca do 1947 roku”, Norbertem Dariuszem Tomaszewskim.
   
Norbert Dariusz Tomaszewski – historyk, od wielu lat działający w zakresie ochrony i popularyzacji historii i kultury. Jest współautorem monografii Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu (1999), autorem lub współautorem blisko pięćdziesięciu artykułów naukowych, zamieszczanych w: Studiach Łomżyńskich, Roczniku Narodowego Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Kwartalniku Historii Kultury Materialnej, Forum Akademickim, Podlasiu i Zdarzeniach Muzealnych, jak również – blisko stu pięćdziesięciu artykułów prasowych, zamieszczanych na łamach prasy regionalnej i lokalnej. Od 2005 roku redaguje Ciechanowiecki Rocznik Muzealny oraz Pamiętniki Historyczne – wydawnictwa powstające pod patronatem Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu.
   
Zainteresowani historią Ciechanowca mogli posłuchać fragmentów monografii odczytanych przez uczniów ciechanowieckiego gimnazjum. Jednak niewątpliwie punktem kulminacyjnym była dyskusja z Norbertem Tomaszewskim, w trakcie której można było dowiedzieć się o kulisach tworzenia książki począwszy od pierwszych notatek aż po oddanie „rękopisu” do druku.
   
W monografii ujęte zostały zarówno wyniki najnowszych badań nad historią regionu, niedostępne wcześniej dokumenty archiwalne z terenu Litwy, Białorusi i Rosji, niewykorzystane dotąd źródła znajdujące się w polskich archiwach i zbiorach prywatnych oraz opracowaniach polskich, rosyjskich, białoruskich i litewskich. Uwzględniono w niej tematy dotąd pomijane ze względów politycznych (historia kościoła, dzieje Żydów ciechanowieckich, deportacje Polaków w głąb ZSRR w latach 1939 – 1941) oraz pomijane zagadnienia (dzieje handlu, przemysłu, rolnictwa).

    
„Historia Ciechanowca do 1947 roku” jest do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej w Ciechanowcu. Punkt prowadzi również sprzedaż wysyłkową.
Wydawca Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu
Wsparcia finansowego udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
oraz Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu.

         Więcej zdjęć...

Spotkanie z „Historią Ciechanowca”
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl