buy medication online
 
Kampania "Sprzątanie świata" w gminie Ciechanowiec Drukuj
02.10.2008.
Logo Clean up the world
 
Kampania "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii, gdzie w 1989 roku 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Rok później sprzątano już całą Australię. W Polsce, w tym w gminie Ciechanowiec, sprzątanie świata odbyło się po raz pierwszy w 1994 roku, a jej koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Uczniów z gminy Ciechanowiec nie zabrakło również podczas tegorocznej jubileuszowej 15 akcji.

    
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radziszewie Starym w trakcie piątkowego sprzątania zebrali 32 worki śmieci. Wysprzątali pobocza dróg oraz dwa małe kompleksy leśne w Radziszewie Starym i Radziszewie-Sobiechowie a także lasy w Radziszewie-Królach.

    
Tego samego dnia 77 gimnazjalistów wyruszyło w teren sprzątając pobocze drogi i las w kierunku Wysokiego Mazowieckiego (okolice szkoły), drogę i las przy ulicy Sosnowej, lasy przy drodze dojazdowej do wysypiska śmieci wraz z samą drogą oraz lasy na odcinku Ciechanowiec – Kozarze. W sumie zebrano 78 worków śmieci.

    
Również uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wyruszyli w wyznaczone wcześniej rejony i sprzątali między innymi lasy przy Muzeum Rolnictwa, cmentarz ewangelicki, parki, teren wokół zalewu i stadionu oraz las ciągnący się wzdłuż drogi do Czyżewa (okolice Ciechanowca).

    
Pogoda popsuła plany w Łempicach, ale uczniowie ze szkoły podstawowej pokazali, że sprzątanie świata nie musi się odbywać tylko w trakcie kampanii i 52 osobowa grupa pod opieką nauczycieli wyruszyła we wtorek robiąc porządki wzdłuż dróg na odcinku Łempice – Kobusy i Łempice – Radziszewo-Sieńczuch. Sprzątając przydrożne rowy zebrano 21 worków śmieci.

    
Również ze względu na pogodę ciechanowiecka podstawówka sprzątanie świata przesunęła na inny termin, kiedy to sprzątanie połączone zostanie z integracją klas 4.
W prawie każdej szkole na terenie gminy akcja zakończyła się integracyjnym ogniskiem na której można było posilić się po wytężonej pracy kiełbaskami bądź jabłkami.

    
Tegoroczna edycja kampanii odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata – Polska - posprzątajmy polskie lasy!”. Tereny leśne na terenie gminy Ciechanowiec zajmują 27% powierzchni gminy i należą do niezwykle bogatych siedliskowo. Spośród piętnastu wyłonionych w systematyce typów siedlisk terenów nizinnych, na terenie gminy Ciechanowiec występuje osiem. Dobroczynne działanie lasów powinno mobilizować mieszkańców do dbanie o nie. Niestety nasze lasy są zaśmiecane, niszczone i podpalane. W ubiegły roku w wyniku przeprowadzenia akcji likwidowania dzikich wysypisk w Kozarzach i dwóch w Tworkowicach wywieziono 255 ton śmieci, co kosztowało budżet miasta 23.585,15 zł.Kampania „Sprzątanie świata” w gminie Ciechanowiec

Kampania „Sprzątanie świata” w gminie Ciechanowiec

Kampania „Sprzątanie świata” w gminie Ciechanowiec

Kampania „Sprzątanie świata” w gminie Ciechanowiec

Kampania „Sprzątanie świata” w gminie Ciechanowiec

Kampania „Sprzątanie świata” w gminie Ciechanowiec

Kampania „Sprzątanie świata” w gminie Ciechanowiec

Kampania „Sprzątanie świata” w gminie Ciechanowiec
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl