buy medication online
 
"Porozmawiajmy - Europejskie Debaty o Wartościach" Drukuj
30.09.2008.
Logo "Porozmawiajmy - Europejskie Debaty o Wartościach"

               „(…)odmienność, uważana przez niektórych za tak wielkie zagrożenie,
może się stać - dzięki dialogowi opartemu na wzajemnym szacunku
- źródłem głębszego zrozumienia tajemnicy ludzkiego życia.„

Jan Paweł II, Przemówienie do Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Uczniowie z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu zgłosili swój udział w projekcie "Porozmawiajmy - Europejskie Debaty o Wartościach", którego realizatorem jest Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Poprzez ten projekt Fundacja wraz z uczestniczącymi w nim szkołami włącza się w obchody Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.
   
Celem projektu jest popularyzowanie dialogu międzykulturowego i rozmów o wartościach, jako procesie umożliwiającym poprawę umiejętności funkcjonowania w środowisku, w którym współistnieją różne tożsamości kulturowe. Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie przełamią stereotypy przypisywane różnym kulturom i nacjom. Zwalczanie uprzedzeń poprzez poznanie odmiennych kultur i religii ułatwi młodym gimnazjalistom wzajemne poznanie się i szacunek co przełoży się na ich pozytywne relacje z ludźmi spotykanymi poza granicami naszego kraju, jaki i tymi, którzy do Polski przyjeżdżają.
   
Gimnazjaliści w ramach projektu zorganizują i prowadzić będą debaty na temat wartości, wykorzystując do ich formułowania teksty o etyce żydowskiej, teksty kultury, myśli wybitnych postaci z różnych dziedzin oraz samodzielnie poszukując różnorodnych źródeł, które zainspirują dalszą dyskusję. Debaty prowadzone będą także na forum internetowym gimnazjum, znajdującym się pod adresem www.gimnazjum.ciechanowiec.pl
   
Poza włączeniem się w projekt "Porozmawiajmy - Europejskie Debaty o Wartościach" gimnazjaliści już po raz drugi wezmą udział w projekcie edukacyjnym "Przywróćmy Pamięć", którego realizatorem jest również Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Gimnazjaliści będą odkrywać wielokulturową historię Ciechanowca, zbierać informacje i dokumenty związane z obecnością Żydów w Ciechanowcu i regionie, poznawać tradycję i kulturę żydowską oraz przywracać pamięć o wielokulturowym dziedzictwie naszego miasta.

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl