buy medication online
 
Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... Drukuj
17.09.2008.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu w 2008 roku zakupiła już ponad 400 nowych książek - ok. 250 trafiło do biblioteki dla dorosłych, ok. 150 do biblioteki dla dzieci. Przedstawiamy kilka wybranych pozycji spośród wrześniowych nabytków.

Przypominamy o godzinach otwarcia biblioteki:
poniedziałek 8.00 - 16.00
wtorek 8.00 -17.00
środa - nieczynna dla czytelników
czwartek 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 17.00
sobota 9.00 - 14.00

Czytelnicy przetrzymujący książki proszeni są o ich zwrot do Biblioteki.


 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... 

Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo, Norman Davies

    Europa walczy 1939-1945 to udana realizacja na pozór niewykonalnego pomysłu: przedstawienia wszystkich aspektów II wojny światowej w Europie w jednej książce. Efektem jest zapierająca dech w piersiach, odkrywcza panorama historii kontynentu z lat 1939-1945 pokazująca całościową wizję konfliktu i demaskuje stronniczość jego dotychczasowego postrzegania.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... 

Winnica w Toskanii, Ferenc Mate

    Winnica w Toskanii to osobiste i pełne humoru wspomnienia odważnego nowojorczyka, który postanowił przemienić opuszczoną ruinę w dom z bajki, a na zaniedbanej ziemi stworzyć winnicę zdolną oczarować cały świat. Autentyczna historia małżeństwa Mate pełna jest smaku rozpływających się w ustach potraw, szlachetnych trunków, a przede wszystkim niepowtarzalnego smaku idyllicznej Toskanii. Nie tylko dla miłośników podróży i wina.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...

Odcienie czerwieni, Doris Mortman

    Vera Hart stoi na czele imperium kosmetycznego o światowej sławie. Zdobyła wszystko: pieniądze, władzę i uznanie. Ta podziwiana przez wszystkich kobieta ma jednak potężnych wrogów. Ktoś próbuje zniszczyć dzieło jej życia. Tajemniczy morderca zabija swoje ofiary przy użyciu kosmetyków Very. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. "Odcienie czerwieni" to pełna wielowymiarowych postaci kobiecych, trzymająca w napięciu powieść o rywalizacji, determinacji i nienawiści.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... 

Miłosna szarlotka, Justyna Szymańska

    Miłosna szarlotka to zabawna książka, której lektura pozwoli z przymrużeniem oka spojrzeć na problemy stojące przed przyszłymi małżonkami. Czy wymarzyłaś już sobie swój ślub i wesele? Jeżeli tak, to nie licz na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem... Apolonia przyjmuje oświadczyny Roberta i zaczyna się szaleństwo związane z przygotowaniami do tego najważniejszego dnia w życiu. Członkowie rodzin mają swój obraz tej uroczystości, ale czy pokrywa się on z oczekiwaniami przyszłych państwa młodych?

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... 

Żeglarz, Clive Cussler, Paul Kemprecos

    Tajemnica sprzed tysięcy lat może oznaczać zagładę współczesnego świata, a tylko Kurt Austin potrafi zapobiec katastrofie... Rok 900 p.n.e. Fenicki okręt przybija do odległego lądu. Załoga ukrywa w zamaskowanej grocie bezcenny ładunek. Rok 2003. Z muzeum w Bagdadzie znika Żeglarz – starożytny fenicki posąg. Kurt Austin, szef zespołu NUMA, musi rozwiązać zagadkę. Trop prowadzi do zaginionych skarbów króla Salomona i szalonego projektu, który pogrąży świat w globalnym konflikcie.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...

P.S. Kocham cię, Cecelia Ahern

    Bezpretensjonalna, lekka i pełna humoru powieść obyczajowa na temat ważny i – poważny. Jak znów pokochać życie, gdy w wieku trzydziestu lat traci się najlepszego męża i przyjaciela? Przed takim problemem staje Holly, młoda wdowa. Pomaga jej... zmarły mąż Gerry, który zostawił jej plik listów do otwierania co miesiąc przez rok, aby wypełnić pustkę i sprawić, by Holly znów mogła być szczęśliwa.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...
 

Agnieszka opowiada bajkę - Agnieszka tells a story.
Placek Zgody i Pogody - Cheer and harmony pie,
Joanna Papuzińska

    Dwa opowiadania o małej Agnieszce i jej rodzinie. Jak przekonać rodzinę do adopcji małego kotka. I co uczynić, aby skłóceni rodzice się pogodzili? Agnieszka doskonale wie, jak odpowiedzieć na te pytania! Książka wydana w serii polsko-angielskiej: Czytanie tekstu angielskiego ze zrozumieniem to nie lada sztuka! Dobrze mieć wówczas pod ręką tłumaczenie polskie tak jak w tej książce.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...

Balbinka w Zapomnianym Zakątku, Wioletta Lizińczyk

    Balbinka to wróżka biblioteczna żyjąca w świecie ludzi. Pewnego dnia postanawia pojechać na jednodniowa wycieczkę, ponieważ bardzo pragnie zobaczyć łąkę. Balbinka trafia na łono natury i spotyka chochlika – mieszkańca wierzby, który opowiada jej nieco o Zapomnianym Zakątku. Gdy Balbinka chce już wracać, zrywa się burza, w czasie której Balbinka rani się w skrzydełko i gubi swoją różdżkę. Przemokniętą i zziębniętą wróżką zajmuje się ogromny głaz, a następnie nadchodzi pomoc w postaci innych mieszkańców Zapomnianego Zakątka.


 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje... 

Ally radzi dziewczynom. Przeprowadzka, Meg Cabot

    Ally ma 9 lat, ale poza tym niewiele się różni od księżniczki Mii ( bohaterki Pamiętnika księżniczki). Ally zastanawia się właśnie na tym, jak 9-latka może uniknąć kłopotów w szkole, z przyjaciółkami i rodzicami. Przygotowuje więc listę zasad, które mają jej pomagać na co dzień. Szybko odkrywa, że nie tak łatwo jest ich przestrzegać, ale w końcu częścią zabawy z tworzeniem zasad jest ich łamanie!

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...
Anyżowa Warownia, Cornelia Funke

    Wszyscy mieszkańcy Anyżowej Warowni to czarodzieje, tylko Igerna wolałaby raczej zostać rycerką: marzy o zwycięskich turniejowych szarżach i o smokach, którym trzeba spieszyć na ratunek. Gdy rodzice Igerny akurat w dniu jej dziesiątych urodzin popełniają błąd w sztuce czarodziejskiej i zostają zaklęci w świnki, rycerskie talenty córki nagle okazują się potrzebne, by ratować zagrożone włości. Może więc właśnie nadarza się szansa na spełnienie marzeń dziewczynki?
 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...
 

Nie jesteś pępkiem świata, Calmo!, Barry Jonsberg

    Calma się zakochała. W imię miłości gotowa jest nawet ogolić się na łyso, zdobyć jakże ambitną pracę kasjerki w supermarkecie Szalona Tandeta, a nawet - o zgrozo! - udawać fankę piłki nożnej. Ale niestety nic nie jest proste w burzliwym okresie dorastania, a liczba absolutnie niezbędnych intryg, fałszywych tożsamości i poświęceń (głównie otoczenia) sprawia, że Nie jesteś pępkiem świata,

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...

Wyspa Nim, Wendy Orr

    Kiedy ojciec Nim znika bez śladu, a wyspie grozi niebezpieczeństwo, dziewczynka zwraca się o pomoc do dzielnego Aleksa. Nie wie jednak, że jej bohater jest w rzeczywistości kobietą - lękliwą i nieśmiałą samotniczką. Teraz, kiedy Alex musi wyruszyć w nieznany świat, który zawsze ją przerażał, a Nim zmuszona jest stawić czoło największemu wyzwaniu w swoim życiu i uratować ukochanego ojca, jedyne na czym będą mogły polegać w trudnych chwilach, to wzajemna przyjaźń i zaufanie.

 Miejska Biblioteka Publiczna proponuje...
 

Morska przygoda Nim, Wendy Orr

    Nim mieszka na wyspie otoczonej błękitnymi, morskimi wodami wraz z ojcem Jackiem, iguaną o imieniu Fred, lwem morskim - Selkie oraz nowym przyjacielem Alexem Roverem. Kiedy Alex odlatuje bez pożegnania, a Selkie zostaje schwytana przez łotrów ze statku wycieczkowego, Nim musi zaryzykować wszystko, aby ich odzyskać. Jej niebezpieczna misja ratownicza zaprowadzi ją w odległe strony, aż do Nowego Jorku. Na całe szczęście ma przy sobie Freda i dwójkę nowych przyjaciół.

  
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl