buy medication online
 
Nowy rok szkolny, a w nim kilka nowości... Drukuj
02.09.2008.

 
Rozpoczął się nowy rok szkolny 2008/2009. W Gminie Ciechanowiec naukę w szkołach podstawowych podjęło prawie 600 dzieci, w gimnazjum 370 i w szkołach ponadgimnazjalnych blisko 600.

    
Początek nowego roku szkolnego to dla wszystkich uczniów moment spotkania z nowymi kolegami lub odnowienia starych przyjaźni, powitania nauczycieli i... klasówek, kartkówek, obowiązków. Oprócz rzeczy znanych i rutynowych, w roku 2008/2009 czeka też uczniów kilka nowości – uczniowie szkół podstawowych już w klasach I-III będą przez 2 godziny tygodniowo poznawali język obcy; gimnazjaliści na egzaminie końcowym będą musieli zmierzyć się nie tylko z testami z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, ale też z języka obcego. Innymi nowościami jest zmniejszenie kanonu lektur obowiązkowych oraz pozostawienie do decyzji dyrektorów szkół, rodziców i uczniów obowiązku noszenia mundurków.

    
Nowelizacja ustawy oświatowej, która właśnie weszła w życie, precyzuje, co rozumiemy przez “niespełnianie obowiązku szkolnego lub nauki”. Nowelizacja mówi, że jest to 50 proc. nieusprawiedliwionych nieobecności w szkole w ciągu miesiąca i jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to szkoła ma obowiązek poinformować rodziców. Jeśli ze strony rodziców nie będzie reakcji, to mogą się spodziewać wizyty policji i kar pieniężnych.

    
Według kalendarza roku szkolnego 2008/2009, pierwsze wolne dni uczniów z województwa podlaskiego to: zimowa przerwa świąteczna (22-31 grudnia 2008 r.), potem ferie zimowe (26 stycznia-8 lutego 2009 r.), wiosenna przerwa świąteczna (9-14 kwietnia 2009 r.). Rok szkolny zakończy się dla maturzystów 24 kwietnia, a dla pozostałych uczniów – 19 czerwca.

         Więcej zdjęć...

Nowy rok szkolny, a w nim kilka nowości...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl