buy medication online
 
III Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
27.08.2008.

22 sierpnia na ulicach Ciechanowca pojawił się roztańczony korowód ludowych zespołów biorących udział w III Międzynarodowym Festiwalu Folkloru “Podlaskie spotkania”. Festiwal “Podlaskie spotkania” jest jedną z największych imprez folklorystycznych na Podlasiu – do uczestniczących w nim od początku miast: Brańska i Ciechanowca, w ubiegłym roku dołączyła Hajnówka , a w tym roku Bielsk Podlaski.

    
W Ciechanowcu oprócz Dziecięcego Zespołu Artystycznego “Ciechanowiec”, Kapeli “Kłosy” z Ciechanowca i Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Skowronki” z Brańska, mieszkańcom Ciechanowca zaprezentowali swoje tańce i zwyczaje ludowe artyści ze Studenckiego Zespołu “Jasenka” z Vsetina (Czechy), Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Raška z Raška (Serbia), Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu “Maly Vtacnik” z Prievidza (Słowacja) i Studencki Zespół “Magura” z Pesca (Węgry).

    
Po krótkich prezentacjach w czasie barwnego korowodu ulicami miasta, zespoły przeszły na Stadion Miejski, gdzie Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko dokonał oficjalnego otwarcia ciechanowieckiej części imprezy. Przez kilka godzin na scenie ustawionej na murawie stadionu można było oglądać występy amatorskich zespołów uczestniczących w festiwalu, a na zakończenie zagrał folkowy zespół “Turnioki”, łączący muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, głównie z rockiem.

          Jasełka w ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza. Więcej zdjęć...    Nagranie z III Międzynarodowego Festiwalu Folkloru “Podlaskie Spotkania”    

III Międzynarodowy Festiwal Folkloru “Podlaskie Spotkania”
 

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl