buy medication online
 
Wianki na Nurcu 2008 Drukuj
23.06.2008.

 
Już od południa Stadion Miejski zapełniał się mieszkańcami gminy Ciechanowiec oraz turystami odwiedzającymi nasze miasto, którzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi wzięli udział w pełnej wrażeń imprezie „Wiankach na Nurcu 2008”.
   
Na noc świętojańską - święto wody i ognia - organizatorzy przygotowali wiele niezapomnianych atrakcji sportowych, muzycznych, a także nawiązujących do obrzędów dawnych Słowian.
   
W przyciągającym uwagę widzów Turnieju Sołectw, w sportowej rywalizacji zwyciężyła drużyna z połączonymi siłami mieszkańców Starego Radziszewa i Radziszewa-Sobiechowa, drugie miejsce zajęło sołectwo z Zadobrza, a na trzeciej pozycji uplasowali się reprezentanci z Winnej-Poświętnej. Zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, a sołectwa dostaną wiaty przystankowe.
   
Sołectwa zapewniły widzom nie tylko wrażenia sportowe, ale i smakowe. Przygotowane przez nich stoiska pełne tradycyjnych, wiejskich potraw cieszyły się dużym zainteresowaniem smakoszy, a sędziowie każde z nich nagrodzili najwyższymi notami.
   
Blok programów dla dzieci oraz inne atrakcje sprawiły, że również najmłodsi przeżyli niezapomniane chwile. W trakcie imprezy ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszy wianek. Do laureatów trzech pierwszych miejsc powędrowały mp3, a ponieważ jak twierdzili jurorzy, wybór był niezwykle trudny pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
   
W taneczny nastrój wprowadził widownię pokaz zespołu tańca nowoczesnego COKiS. Towarzyszące imprezie występy zespołów muzycznych rozgrzały atmosferę i zapewniły zabawę do późnych godzin nocnych. Bogaty repertuar zaprezentowała Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu. Na scenie wystąpiły zespoły: Diadem, Kwiaty oraz gwiazda wieczoru - zespól Queens.
   
Późną nocą na wodę wypłynęły kajaki, z których wśród blasku pochodni puszczono wianki na wodę. Tradycyjnie już starodawny obrzęd zakończył się spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

Główny organizator: Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu
Honorowy patronat: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Burmistrz Ciechanowca

         Więcej zdjęć...

„Wianki na Nurcu 2008”
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl