buy medication online
 
Projekty prozdrowotne i proekologiczne Drukuj
13.06.2008.

W Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu uczniowie klas I i II po raz kolejny prezentowali zrealizowane przez siebie w ostatnich trzech miesiącach projekty prozdrowotne i proekologiczne. Prezentacje te połączone były z konkursem na „Najlepszy Projekt Prozdrowotny i Proekologiczny roku szkolnego 2007/2008”. W jury konkursowym zasiadali: dyrekcja gimnazjum, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pracownicy instytucji współpracujących ze szkołą, takich jak: Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Nadleśnictwo Rudka, Przychodnia Rejonowa „Medyk”.
   
Projekty miały na celu zaktywizowanie młodzieży w kierunku zdrowego stylu życia oraz ekologicznego podejścia do najbliższego środowiska. Nasi młodsi koledzy i koleżanki mogli dzięki nim nie tylko poszerzyć i utrwalić swoją wiedze w tym zakresie, uczynić coś dobrego dla najbliższego otoczenia, ale także praktycznie przećwiczyć wiele umiejętności uniwersalnych, chociażby takich, jak: współpraca w grupie i na rzecz grupy, planowanie, organizowanie i monitorowanie wspólnego przedsięwzięcia, rozwiązywanie konfliktów, czy też wypracowanie koniecznych kompromisów.
   
Całkiem niedawno, bo jeszcze w ubiegłym roku, my również realizowałyśmy takie projekty. Tym razem, jako przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, zasiadłyśmy jednak w komisji konkursowej i miałyśmy okazję oglądać je z nieco innej perspektywy. Musimy przyznać, że było to ciekawe doświadczenie. A same prezentacje ? – interesujące, oryginalne, sugestywne, niekiedy nawet intrygujące.
   
Wiele pomysłów, różnorodne formy przekazu, duże zaangażowanie uczestników… - tak w skrócie można by podsumować wszystkie projekty. Ale wygrać w każdej z kategorii mógł tylko jeden. Szkoda, bo bardzo dobrych było znacznie więcej. Formalnymi zwycięzcami konkursu okazały się klasy I a i II a, chociaż tak naprawdę tych zwycięzców było znacznie więcej – klas, które włożyły w to przedsięwzięcie dużo pracy; uczniów, którzy poświecili mu ogrom wysiłku; wychowawców, którzy okupili je dużymi emocjami i nauczycieli biologii, którzy musieli wcześniej przygotować do niego merytoryczne podłoże. Im wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy, żeby włożony wysiłek stał się dobrą inwestycją, która zaowocuje w najbliższej przyszłości poprawą zdrowia i kondycji naszej społeczności szkolnej oraz przyjaźniejszym jej stosunkiem do środowiska… i nie tylko.

                                                      Agnieszka Wodyńska prezydent S.U.
Anna Niemyjska wiceprezydent S.U.

Projekty prozdrowotne i proekologiczne

Projekty prozdrowotne i proekologiczne

Projekty prozdrowotne i proekologiczne

Projekty prozdrowotne i proekologiczne

Projekty prozdrowotne i proekologiczne
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl