buy medication online
 
Pierwsza partia książek trafiła na Litwę Drukuj
06.06.2008.

 
Jak już pisaliśmy w Szkole Średniej im. św. Kazimierza uczy się 127 uczniów, którzy mogli korzystać jedynie z 50 polskich książek dostępnych w bibliotece, dlatego też dostęp do polskiego słowa drukowanego był tam znacznie utrudniony. Uczniowie potrzebowali słowników, encyklopedii, lektur i literatury popularnej dla dzieci i młodzieży oraz literatury polskiej i literatury obcej w języku polskim. Akcję zbierania książek dla szkoły Miednikach zainicjował Burmistrz Ciechanowca.

Podczas pierwszego etapu akcji udało się zebrać 1180 książek, 1 film DVD – o papieżu Janie Pawle II, 2 kasety video, 38 edukacyjnych płyt CD. Najwięcej było klasycznych pozycji z literatury dla dzieci i młodzieży oraz bajek. Szkoły dostarczyły podręczniki szkolne z różnych przedmiotów. Mieszkańcy gminy Ciechanowiec przekazali wiele książek z literatury polskiej i zagranicznej oraz słowników, encyklopedii i książek historycznych. Książnica Podlaska przekazała na ten cel 160 książek ze swoich zbiorów, a Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu 180 książek.
   
W ostatni weekend maja do litewskiej szkoły trafiły książki stanowiące rezultat dotychczasowej zbiórki. Przekazanie zebranej literatury miało bardzo uroczysty i wzruszający charakter. Uczniowie z Miednik przygotowali występy artystyczne z patriotycznymi akcentami. Śpiewali polskie piosenki ludowe, tańczyli w polskich strojach do naszych narodowych utworów.
   
Dyrekcja szkoły w Miednikach i Burmistrz Ciechanowca składają podziękowania wszystkim dotychczasowym darczyńcom oraz tym, którzy jeszcze włączą się w akcję.
   
Ponieważ zapotrzebowanie na kontakt z polszczyzną i słowem pisanym jest bardzo duże, akcja zbierania książek trwa nadal. Dzięki stale zbieranym książkom Polacy mieszkający na Litwie będą mogli czytać polską literaturę oraz popularyzować kulturę, historię i tradycję kraju, z którego wywodzą się ich korzenie.

         Więcej zdjęć...

Pierwsza partia książek trafiła na Litwę
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl