buy medication online
 
Inauguracja działalności Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej Drukuj
27.05.2008.

 
W Winnie-Poświętnej odbyła się inauguracja działalności Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej im. Dzieci Fatimskich, który powstał w celu aktywizacji społeczności, rozwoju oświaty i kultury, wzmacniania więzi lokalnej, a w szczególności kształtowania pozytywnych postaw dzieci i młodzieży.
   
W Ośrodku prowadzone są już od początku maja zajęcia, na które tygodniowo uczęszcza około 80 dzieci, został przeprowadzony pierwszy konkurs plastyczny, wyposażenie wzbogacono o stół do tenisa stołowego przekazany przez anonimowego darczyńcę, zakupiono gry planszowe i puzzle, gromadzona jest podręczna biblioteczka.
   
Zofia Januszkiewicz-Diakowska, prezes Stowarzyszenia “Zameczek” , które prowadzi świetlicę, przybliżyła plany dalszej działalności na ten rok. Ma być to m.in. udział w ogłoszonym przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie konkursie dla dzieci na plakat promujący spożywanie mleka i jego przetworów oraz dla dorosłych na najciekawszy przepis na potrawę z wykorzystaniem mleka lub jego przetworów, a także organizacja szkoleń na temat zdrowia, uzależnień, pozyskiwania przez rolników środków finansowych z PROW 2007-2013 oraz organizacja w lecie wycieczki autokarowej do Kozłówki.
   
Ośrodek Animacji Kultury Wiejskiej otwarty jest dla chętnych od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 19.00, a w poniedziałki i środy o godzinie 17.00 odbywają się bezpłatne lekcje języka angielskiego.
   
Uroczystość inauguracyjna połączona została z obchodami Dnia Matki – wiersze i piosenki z życzeniami dla wszystkich Mam przygotowali uczniowie współpracującej z Ośrodkiem Szkoły Podstawowej w Starym Radziszewie, a dekorację stanowiły prace plastyczne wykonane przez dzieci w czasie zajęć oraz te zgłoszone na konkurs plastyczny pt. “Mama”. Uczestnicy konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk dziennikarki tygodnika “Kontakty” Marii Tockiej i burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczki.
   
Prezes Stowarzyszenia “Zameczek” Zofia Januszkiewicz-Diakowska za naszym pośrednictwem dziękuje serdecznie za współpracę księdzu proboszczowi Zbigniewowi Rycakowi, pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Radziszewie Elżbiecie Komarowskiej oraz paniom Dorocie Golińskiej i Dorocie Komarowskiej za pomoc w przygotowaniu oprawy artystycznej Dnia Matki.

         Więcej zdjęć...

Inauguracja działalności Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl