buy medication online
 
Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu Drukuj
27.05.2008.

 
Ciechanowieckie przedszkolaki uczciły Dzień Mamy i zbliżający się Dzień Taty prezentując rodzicom starannie przygotowane wiersze, piosenki i pokaz umiejętności tanecznych.
    
Specjalnie na tę okazję dawni podopieczni przedszkola - obecnie uczniowie Szkoły Podstawowej – zaprezentowali trzy układy tańców towarzyskich: walc angielski, walc wiedeński oraz rock and roll. Hucznymi brawami zostały nagrodzone pokazy tańca do muzyki współczesnej w wykonaniu obecnych wychowanków przedszkola. Dalsze uroczystości zostały przeniesione do sal, gdzie czekał przygotowany słodki poczęstunek. Dzieci wyrecytowały wierszyki oraz wręczyły dumnym i wzruszonym rodzicom własnoręcznie zrobione laurki.
    
Dzień Mamy uroczyście świętowano już w starożytnej Grecji i Rzymie.

W siedemnastowiecznej Anglii te szczególne święto nazywano „Niedziela u matki” i był to dzień wolny od pracy. W 1914 Kongres Stanów Zjednoczonych uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe. W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja - po raz pierwszy obchodzono go w 1923 r. w Krakowie.
    
Dzień Mamy nie ma jednakowej daty w kalendarzach państwowych, jednak jest coś stałego, niezmiennego na całym świecie – wdzięczność, szacunek i miłość do matki.

         Więcej zdjęć...

Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl