buy medication online
 
Uroczystości Bożego Ciała Drukuj
23.05.2008.

 
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana inaczej Bożym Ciałem, przypada zawsze w czwartek 60 dni po Wielkanocy. Procesja ma przypomnieć, że Chrystus jest stale obecny pośród nas pod postacią chleba i wina. Stanowi również publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa – jest Jego adoracją, uwielbieniem i podziękowaniem.
   
Boże Ciało wprowadzono do kalendarza liturgicznego po tym, gdy w 1245 roku Julianna z Cornillon, przeorysza klasztoru augustynianek w Mont Cornillon w pobliżu Liege, miała objawienie zinterpretowane jako potrzeba ustanowienia specjalnego dnia poświęconego uczczeniu Najświętszego Sakramentu. Już rok później biskup Robert ustanowił takie święto dla diecezji w Liege, a w 1264 r. papież Urban IV wprowadził święto Bożego Ciała w całym Kościele. W Polsce po raz pierwszy Boże Ciało świętowano w 1320 r. w diecezji krakowskiej, na polecenie biskupa Nankera. W 1391 r. papież Bonifacy IX nakazał obchodzić Boże Ciało wszędzie, gdzie dotąd tego nie czyniono.
   
W Ciechanowcu uroczystości Bożego Ciała i procesje ulicami miasta, odbyły się w dwóch parafiach: pw.Trójcy Przenajświętszej i pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy.

         Więcej zdjęć...

Uroczystości Bożego Ciała
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl