buy medication online
 
Na jarmarku św. Wojciecha Drukuj
30.04.2008.

Dzień św. Wojciecha patrona Polski obchodzony był w wielu regionach kraju. Ciechanowieckie świętowanie, jak co roku zorganizowało Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu, które jedenaście lat temu postanowiło wznowić sięgającą stuleci tradycję jarmarków. Impreza ta rozpoczyna sezon turystyczny w Muzeum.
   
XI Jarmark św. Wojciecha odwiedziło wielu twórców regionalnych: piekarzy, kowali, garncarzy, malarzy, hafciarek, stolarzy, serowarów, pszczelarzy i wikliniarzy oraz kupców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodników, oferujących rozsadę warzyw, sadzonki kwiatów, drzew i krzewów. Natomiast najmłodsi uczestnicy Jarmarku chętnie odwiedzali sprzedawców zabawek i pamiątek oraz cieszyli się z możliwości przejażdżki na kucyku i bryczką.
   
Jak co roku Muzeum Rolnictwa oferowało przybyłym gościom “swojskie jadło” - wędzoną kiełbasę, kiszone ogórki, domowy smalec, chleb i piwo jałowcowe oraz zioła lecznicze i przyprawowe, a pobyt na jarmarku umilały występy zespołów folklorystycznych, kapel i muzyków.

         Więcej zdjęć...

Na jarmarku św. Wojciecha
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl