buy medication online
 
Niedziela Palmowa w Ciechanowcu Drukuj
20.03.2008.

Niedziela Palmowa, obecna w kulturze od początków chrześcijaństwa, rozpoczęła w kościele katolickim tzw. Wielki Tydzień, który przygotowuje wiernych do świąt Wielkiejnocy.
   
W Ciechanowcu miała ona szczególnie uroczystą oprawę - w procesji wokół kościoła wzięły udział oryginalne, barwne i pomysłowo wykonane palmy zgłoszone do udziału w XI Regionalnym Konkursie na Wykonanie Palmy Wielkanocnej organizowanym przez Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu.
   
W ciechanowieckich uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: patron duchowy konkursu Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej ks. bp. Antoni Dydycz, wicemarszałek Sejmu RP Krzysztof Putra, poseł na Sejm RP Jacek Bogucki, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Karol Tylenda, starosta siemiatycki Jan Zalewski, starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, wicestarosta wysokomazowiecki Leszek Gruchała i podlaski wojewódzki konserwator zabytków Andrzej Nowakowski.
   
W tym roku do konkursu zgłoszono 465 palm mierzących od 5 centymetrów do 6 metrów, wykonanych przez osoby indywidualne oraz uczniów 27 szkół i placówek wychowawczych z terenu Podlasia i Mazowsza. Komisja konkursowa, która przy ocenie palm brała pod uwagę pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd i efektywność kompozycji wyróżniła 127 i nagrodziła 148 autorów palm.

         Więcej zdjęć...

Niedziela Palmowa w Ciechanowcu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl