buy medication online
 
Ciechanowiecka Droga Krzyżowa Drukuj
17.03.2008.

                                                            

Nie cierpienie dla cierpienia
nie krzyż dla krzyża (...)
lecz po to by być z Tobą (...)

 

 Z Tobą. ks. Jan Twardowski


W piątek 14 marca ulicami Ciechanowca przeszła procesja Drogi Krzyżowej czyli nabożeństwa wielkopostnego o charakterze adoracyjnym, polegającym na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu.
   
Tradycja Drogi Krzyżowej powstała w Jerozolimie w średniowieczu - rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa, ale podstawa do rozważań medytacyjnych - opartych na Biblii, ale nawiązujących do życia człowieka z jego smutkami i radościami, problemami, porażkami i zwycięstwami, miłością i egoizmem, wątpliwościami i tym wszystkim, co przynosi życie.
   
Ciechanowiecka procesja Drogi Krzyżowej rozpoczęła sie w tym roku mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej a zakończyła w kaplicy pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy. Mieszkańcy Ciechanowca niosący krzyż zmieniali się pomiędzy poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej, na których rozważali czym jest prawda, miłość i wiara.   

         Więcej zdjęć...

Ciechanowiecka Droga Krzyżowa
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl