buy medication online
 
"Dzień wśród starożytnych" Drukuj
10.03.2008.

W Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu klasy V rywalizowały w corocznym turnieju „Dzień wśród starożytnych”. Przygotowania do udziału w imprezie rozpoczynają się zawsze dużo wcześniej – uczniowie przygotowują przebrania, poznają sztukę, kulturę, architekturę i mitologię starożytnych europejskich państw, uczą się tańca „Zorby”.
   
Kulminacyjnym momentem “Dnia wśród starożytnych” są zawody rozgrywane w obecności jury złożonego z nauczycieli i rodziców. Poszczególne klasy uczestniczą w zawodach sportowych i quizie sprawdzającym ich wiedzę o świecie starożytnym, przedstawiają ulubionych bohaterów mitologicznych i przebrania imitujące starożytne stroje, rywalizują o punkty za najlepiej wykonany taniec sertaki (zorba) i najlepszy doping dla zawodników.
   
W tym roku I miejsce zajęła klasa Va, która zdobyła 82,2 pkt., II miejsce klasa Vb - 80,5 pkt., III miejsce klasa Vd - 74,4 pkt., IV klasa Vc - 65,9 pkt.
   
Na specjalne wyróżnienia zasłużyli: Arkadiusz Zdrójkowski, Marcin Morzy, Natalia Żero i Iza Maliszewska za wyczerpujące odpowiedzi na pytania; Anita Tymińska, Magda Tomczuk, Piotr Antoniak, Kacper Wojtas i Jakub Szaciłowski za najciekawsze przebranie; Arkadiusz Zdrójkowski za barwne i ciekawe przedstawienie ulubionego bohatera mitologicznego; Magda Tomczuk i Michał Włodarczyk za wyczerpujące informacje dotyczące wybranych budynków starożytnych.
   
„Dzień wśród starożytnych” zapewnił uczestnikom doskonałą zabawę, dał możliwość poszerzenia wiadomości na temat epoki antyku, pogłębienia umiejętności współpracy i integrację klas.

         Więcej zdjęć...

„Dzień wśród starożytnych”
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl