buy medication online
 
III tom Ciechanowieckiego Rocznika Muzealnego Drukuj
28.01.2008.

Ukazał się III tom Ciechanowieckiego Rocznika Muzealnego, który może się poszczycić wyjątkowo bogatą zawartością materiałów źródłowych i artykułów dotyczących historii Podlasia i osób związanych z Podlasiem.
   
Można w nim znaleźć artykuły omawiające zbiory Muzeum Rolnictwa - “ Dokumenty związane ze szlachtą w zbiorach” i “Ciągówki” oraz artykuły dotyczące parafii ciechanowieckiej „Kościół parafialny w Ciechanowcu. Monografia architektoniczna”, „Opis kościoła i parafii w Ciechanowcu z 1700 roku” i „Wizytacja Kościoła i Parafii w Ciechanowcu w 1700 roku”.
   
Jedne z najciekawszych publikacji w III tomie to wydane drukiem po raz pierwszy, dotyczące Ciechanowca - „Meldunki sytuacyjne z placówek „Soła i „Wierzba”, obwodu Armii Krajowej Bielsk Podlaski z lat 1943–1944” czy artykuł dotyczący, miedzy innymi, ok. 20 budynków z gminy Ciechanowiec - „Kultura użycia drewna opałowego w ludowym budownictwie Podlasia” . Jak zawsze można znaleźć ciekawe biografie np.: „Aleksander Maciej Ossoliński”, „Ksiądz kanonik Kazimierz Dymitrowicz (1890–1975) proboszcz parafii Winna Poświętna w latach 1933–1945”.
   
Tom III Ciechanowieckiego Rocznika Muzealnego kończy „Sprawozdanie merytoryczne z działalności Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu za 2006 rok”.
   
Inną ciekawą pozycją wydawniczą Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka, jaka ukazała się niedawno, jest drugi tom “Pamiętników Historycznych” Józefa Włodka pt. “Profesor Kazimierz Rogoyski. Jego życie i praca dla rolnictwa polskiego”.
   
Sprzedaż tych wydawnictw jest prowadzona bezpośredno i wysyłkowo w Muzeum Rolnictwa. Zamówienia można składać telefonicznie i listownie.

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka
ul. Pałacowa 5
18-230 Ciechanowiec
tel. 0- 86 277 13 28
e-mail: muzeum.rol@wp.pl
   

III tom Ciechanowieckiego Rocznika Muzealnego

III tom Ciechanowieckiego Rocznika Muzealnego
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl